Zavrieť

Porady

Predaj auta musí byť zaznačený do technického preukazu?

Ide mi o to, že kto je vlastník a kto môže nakladať s majetkom. Firma predala auto len na zmluvu, nie prepisom v technickom preukaze. Mám aj vydanú faktúru za predaj auta, ale v technickom preukaze nie je zmena. Vždy som si dokladala vyradenia auta z majetku predajom aj technickým preukazom, kde bola zmena zaznačená. Vôbec sa mi to nepáči, len tak bez prepisu.
3 komentárov     zbaliť
jslancik takže papierovo firma predala auto, ale prechod vlastníckych práv sa neudial? a auto má fyzicky kto?
IvetaH nový majiteľ
Žabinka skús trošku upresniť otázku.. ale v podstate, vlastník/držiteľ, ak je to ten istý subjekt, je ten, kto je zapísaný v OEV časť I a II.. ale v časoch objektívnej zodpovednosti, je to dosť riskantné riešenie.. a PZP má uzavreté kto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Žabinka a na základe čoho?
    zápis nového držeľa je najneskôr do 30 dní od odhlásenia vozidla pôvodným držiteľom.. ale toto vozidlo, predpokladám, nebolo odhlásené, bola len uzavretá KZ, ale k odhláseniu nedošlo..

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Pôvodný vlastník bol povinný do 15 dní od zmeny vlastníctva urobiť odhlášku.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bubkoch na zaklade coho ???
    draik §116 ods. 2 a 3 z. 8/2009 Z.z.
    bubkoch hej? a co ked na to novy vlastnik neda suhlas ? (ods. 3)
    draik Pri klasických prevodoch sa postupuje predovšetkým podľa ods. 4. Podľa novinky si to musí predávajúci ošetriť, aby odhláška bola zapísaná.
    bubkoch podla mna si mimo ... ta 15 dnova lehota sa vztahuje na prihlasenie po odhlaseni ... ten suhlas vlastnika v ods. 3 sa tyka lizingovky, aby drzitel nepredal jej auto ... t.j. vlastnikom sa do okamihu odhlasenia mysli PREDAVAJUVCI, preto sa 15 dni nemoze vztahovat na odhlasenie, lebo podpisom zmluvy sa vlastnik este nezmenil
    draik Na prihlásenie po odhlásení je 30 dní, viď §117. Vlastníctvo vozidla sa nenadobúda zmenou v evidencii vozidiel, tá má len evidenčný charakter a práve preto sú zavedené oznamovacie povinnosti. Ako som uviedol, pri prevodoch sa primárne postupuje podľa §116 ods. 4 (odhlásenie), teda aj v spojení s ods. 1 písm. a) a ods. 2.
      zbaliť

    Predaj auta musí byť zaznačený do technického preukazu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.