Zavrieť

Porady

Čo mám predložiť zamestnávateľovi ak mi bol priznaný invalidný dôchodok?A rozhodnutie ešte nemám...

Dobrý deň,v decembri som bol na komisii u posudkoveého lekára v Sociálnej poisťovni a bolo mi tam od lekárky oznámené o priznaní invalidného dôchodku do 70%.
A až vo februári mi prišlo zo Socíalnej poisťovne Oznámenie o preddavkovej výplate dôchodku.Nakoľko nevedia vypočítať výšku dôchodku,nemám Rozhodnutie stále do dnes.
Našiel som si prácu v marci na skrátený pracovný úväzok.Ale nepredložil som žiadne papiere,a pri posielaní asi odvodov to tam účtovníčke pravdepodobne vyskočilo,že mám tam odvody platené.Čiže mám teraz predložit zamestnávateľovi Rozhodnutie o poberaní invalidného dôchodku.Viete mi teda poradiť,čo mám zamestnávateľovi dať?Kedže rozhodnutie žiadne do dnes nemám?A on chce odo mňa rozhodnutie...Mám mu poslať to Oznámenie o preddavkovej výplate dôchodku?Tam v podstate ani nič nie je písané ,len to že mám čakať,že zisťujú údaje.Čiže teraz mám tzv.problém u zamestnávateľa...
Naposledy upravil bizonik : 20.04.17 at 14:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dolož jej to, čo máš (aby bola v obraze) . Ale aj ona musí čakať na rozhodnutie - a potom opravovať a opravovať ....
    bizonik "super poteší sa" určite...
    Katy a R - len ZP bude treba - to nie je až také strašné

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ZP mzdárku nepustí, nebudú akceptované MV.
    Riešnie: ak evidujú v ZP, že má nárok na zníženú sadzbu na platenie poistného na ZP, tak je jasné, že dostali zo SP info o tom, že je poistenec ID.

    Treba z dôvodu vyššie uvedeného už teraz nahrať do SW, že je ID.

    Zatiaľ dolož mzdárke všetko čo máš ohľadom ID.

    ... a čakajte na rozhodnutie zo SP.

    Čo mám predložiť zamestnávateľovi ak mi bol priznaný invalidný dôchodok?A rozhodnutie ešte nemám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.