Zavrieť

Porady

Vrátenie daní pri dvoch brigádach

Dobrý deň,
som študentkou a mám 2 brigády.V jednej ( v tej čo zarábam viac ) sa mi výplata nezdaňuje,pretože mám podpísané vyhlásenie,avšak v druhej brigáde sa mi už každý mesiac zdanovať bude.
1.Chcem sa spýtať či si o rok v marci mozem podať daňové priznanie a či mi vrátia strhnutú daň.
2.Do NČZD sa počítajú sumy zárobkov z brigád za celý rok spolu? Lebo v tomto nemám jasno.Čiže ked zarobim dokopy na brigádach za celý rok viac ako je NČZD tak mi nevrátia zdanené peniaze?
Za odpoved vopred dakujem.
veronikasad Aký mesačný príjem máš z prvej brigády?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. ano
    2. ano
    3. nie celkom, ak tvoj prijem v prvom zamestnani je taky, ze si uplatnis celu nezdanitelnu cast uz v nom, nebude ti po preratani co vratit. Napriek tomu bude tvoj prijem taky, ze budes mat povinnost podat DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1-2- DP budeš mať povinnosť podať, ak tvoj celkový ročný zdaniteľný príjem bude vyšší, ako 1901,67 €. Ak aj nebude vyšš, ako spomínaný limit,í aj tak sa ti oplatí podať, pretože sa ti preddavky na daň vrátia.

    Vrátenie daní pri dvoch brigádach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.