Zavrieť

Porady

Pozastavená živnosť, potrebujem ju obnoviť skôr, čo robiť?

Mám pozastavenú živnosť na pol roka. Prešiel mesiac a potrebovala by som ju obnoviť, to sa vraj nedá. Je možné ju len zrušiť a znovu otvoriť. Je to možné? Aké mi z toho plynú riziká? Jeden deň zruším a na druhý otvorím.
Zrušila som ju kvôli TPP, to mi však nevyšlo a voľačo robiť musím. Alebo čo založiť sro? Neviem, poraďte.

Ak založím novú, budem musieť platiť poistné?
Naposledy upravil nemozna : 24.04.17 at 14:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pozastavenie živnosti upravuje zákon 455/1991 o živnostenskom podnikaní. Ten v §57 ods.6 uvádza, že minimálna doba na pozastavenie živnosti je 6 mesiacov, teda nie je možné skrátiť pozastavenie živnosti v období kratšom ako 6 mesiacov od dňa začatia pozastavenia.
    V prípade, ak chceš začať podnikať už skôr, ako v stanovený dátum, môžeš si založiť novú živnosť s predmetom podnikania, ktorý potrebuješ.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Más dve možnosti:
    1. Ak potrebuješ ten istý predmet podnikania, aký más momentálne pozastavený, tak musíš zrušiť živnosť a založiť "novú" s tým istým predmetom podnikania - sankcie za to nie sú, len správne poplatky za založenie živnosti.
    2. Ak potrebuješ iný predmet podnikania, ktorý teraz nemáš v živnosti, tak založíš novú živnosť na potrebný predmet podnikania, druhá živnosť ostane pozastavená, s tým, že určeným dátumom sa obnoví, a budeš mať aktívne oba predmety podnikania. Nič sa tým nedeje, predmetov podnikania môžeš mať koľko len chceš, nemusíš v tom obore podnikať, živnosť môžeš mať aktívnu.
    IČO, aj DIČ ti zostáva jedno - pôvodné, nech máš otvorených predmetov podnikania hocikoľko.

    Pozastavená živnosť, potrebujem ju obnoviť skôr, čo robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.