Zavrieť

Porady

Odpis

Sme výrobcovia AL dverí... Zakúpili sme konštrukciu , ktorej OC mala nad 30 000,00. Túto konštrukciu po dobu odoberania výrobkov odberateľovi poskytneme a zmluvne sa s ním dohodneme, že pokiaľ bude využívať konštrukciu bude musieť od nás odobrať určité množstvo výrobkov. Konštrukcia bude slúžiť na uloženie AL dverí z nakúpeného množstva výrobkov od nás. Moja otázka znie, máme my ako poskytovatelia konštrukcie nárok z tejto konštrukcie na daňový odpis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak je konštrukcia vo Vašom majetku, môžete si uplatňovať odpisy.Predpokladám, že existuje zmluva o prenájme.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Zmluva je uzavretá a konštrukcia je v našom majetku. Mám teda nárok na odpis aj ked konštrukciu priamo nevyužívam na podnikanie, ale využívaju niekto iný? Môžte mi prosím vás povedať, ktorého § sa to týka?

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Keďže máte uzatvorenú zmluvu o prenájme tejto konštrukcie s odberateľmi Vašich výrobkov, táto je evidovaná a zaúčtovaná vo Vašej účt.evidencii, tak potom spĺňate podmienky pre zahrnutie odpisov do daň. nákladov (§ 22 Z.z.ZDP). A podľa môjho skromného názoru to je využívanie na podnikanie, keďže ako sama uvádzate, máte v zmluve zahrnuté aj pokiaľ bude využívať konštrukciu bude musieť od Vás odobrať určité množstvo výrobkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.