Zavrieť

Porady

DPH a ČESKÁ REPUBLIKA

Ak firma (platca DPH)predáva tlačiarensky stroj, ktorého cena je 24 000,- českej firme(platcovi DPH pre ČR) so sídlom v Čechách, pričom stroj si odvezú sami zo Slovenska do Čiech, ako bude vyzerať faktúra, ktorú vystaví naša firma?

24000 + DPH?

alebo kedže ide o stroj, ktorý sa predáva do ČR faktúra bude vystavená bez DPH a oni si sami DPH dopočítajú?

Prosím poraďte, ďakujem

Mata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    rage1
    Ak firma (platca DPH)predáva tlačiarensky stroj, ktorého cena je 24 000,- českej firme(platcovi DPH pre ČR) so sídlom v Čechách, pričom stroj si odvezú sami zo Slovenska do Čiech, ako bude vyzerať faktúra, ktorú vystaví naša firma?

    24000 + DPH?

    alebo kedže ide o stroj, ktorý sa predáva do ČR faktúra bude vystavená bez DPH a oni si sami DPH dopočítajú?

    Prosím poraďte, ďakujem

    Mata
    Podľa mňa je to dodanie tovaru do iného členského štátu, takže fakturuje sa bez DPH a pre nich je to nadobudnutie z iného členského štátu. Pre nás je to bez dane a oni si to sami zdaňujú. Ale podľa mňa je pre nás k faktúre potrebný aj nejaký doklad, že bol od nás skutočne prepravený do ČR - pre daňovú kontrolu.

    rage1 je offline (nepripojený) rage1

    rage1
    Dakujem pekne za radu a este prosim do ktoreho riadku priznania DPH to pojde? do riadku 06?

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Chcem ešte nadviazať na uvedenú problematiku a opýtať sa. Keď tá firma kúpila stroj, tak si uplatnila odpočet dane. A keď ho predáva, nemusí vrátiť nášmu DÚ DPH zo zostatkovej ceny? Prosím, poraďte.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Pokiaľ stroj nemala zaradený v dlhodobom majetku (bol zásobou), DPH do ŠR nevraciaš. Viac o zmene účelu použitia inv.majetku je v §54 zákona o DPH.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Vgabka, ospravedlňujem sa za zlú info, zmena účelu použitia DM podľa § 54 z. o DPH
    neznamená jeho predaj. Ja by som DM vyradila, 1/2-ročný odpis za r.2004 sa nedá uplatniť, preúčtovala na účet zásob, následný predaj podľa vyššie uvedených pravidiel, odpočítanú DPH by som do ŠR nevracala.

    DPH a ČESKÁ REPUBLIKA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.