Zavrieť

Porady

Kedy mozem ist na Pn-ku?

Zaciatkom novembra mam nastup na matersku dov.a od 1/2017 mam tpp. Kedy by som mohla ist na pn-ku aby sa mi materska ratala z tohto prijmu a hlavne z plneho platu? Tiez mam dohodu od 2015. Na to aby som z nej ziadala o matersku sa z nej musia aj teraz platit odvody alebo staci ked bude trvat v case vzniku md a prijem z nej bude 0? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aby sa ti nemocenské aj materské počítalo z príjmu z aktuálneho zamestnania, musí nemocenské poistenie trvať aspoň 90 kal.dni bez PN

    Ak máš dohodu s nemocenským poistením, vymeriavacím základom bude príjem z roku 2016
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topas103 No to uz trva takze keby teoreticky aj od zajtra isla na pn bude sa mi materska ratat z plnej mzdy?
    veronikasad Čo rozumieš plnou mzdou? Bude počítane z vymeriavacieho základu pre platenie odvodov na nemocenské poistenie s prihliadnutím na Max.VZ
    topas103 No napriklad mam hrubu mzdu alebo VZ 1000 e dostanem matersku 75%z tych 1000 aj ked by som isla zajtra na pn?
    veronikasad Ak už máš 90 kal.dni poistenia, áno. Ale tých 75% sa bude počítať z denného vymeriavacieho základu a mesačná výška bude závisieť od počtu kal.dni v danom mesiaci...
    topas103 Dakujem ide mi len o to aby som si pripadnou pnkou nepokazila matersku
      zbaliť

    Kedy mozem ist na Pn-ku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.