Zavrieť

Porady

tukové hrče

Chcem Vas poprosit o radu. 20 ročnému chalanovi sa pod kožou po celom tele tvoria tukové hrčky. Má ich už aspoň 20 a niektoré aj vo veľkosti pinpongovej loptičky. Obvodný lekár mu vyšetril z krvi hodnoty tukov a cholesterolu - vraj má všetko v norme. Že to asi bude dedičné a tým to skončilo. Ak chce môže ísť na chirurgiu. Nemáte niekto s tým skusenosti? Či sa to dá zastaviť a k akému odbornému lekárovi to patrí. Srdečná vďaka.
Usporiadat
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Aj ho tie hrčky bolia na dotyk? Lebo ja mam takú jednú menšiu na chrbte, tá ma nebolí a keď som ju ukázala jednému môjmu známemu chirurgovi, tak povedal, že to nič neni, že to sa dá hocikedy chirurgicky odstrániť. Že to som sa mohla niekedy silnejšie buchnúť napr. naraziť chrbtom na nejaký roh, a po čase sa tam niečo také vytvorilo. Vo vašom prípade by som s tým behla najskôr asi tiež tomu chirurgovi, nech sa na to pozrie a nech vám poradí, čo sa s tým dá robiť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Synovec mal tukové "hrčky" na rôznych častiach tela. Lekár ich odborne nazval ATERÓMY. Kým sú kľudné a malé, netreba vraj s nimi nič robiť, problém je ak sa zapália. Nebezpečné sú vraj na hlave, pri zápale môžu spôsobiť aj zápal mozgových blán. Ak si dáš vyhľadať na internete heslo ateróm, nájde Ti kopec stránok, kde je o týchto útvaroch veľa popísané.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

nebolia - a vdaka za odozvu.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

ja ma tiez jednu hrcku na chrbte. Ked sa do nej buchnem straaasne to boli.
Tiez mi bolo povedane, ze to je normalne a teda ze to nic nie je .
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Kattka.c, - no, neviem, či je to úplne normálne, že to bolí?! Ale, keď ti to tak bolo povedané, ale ja by som si to asi len tak nenechávala, hlavne keď to bolí! Je to tvoja vec, a len jeden môj malý, možno nevýznamný názor z mojej strany. Majte sa všetci pekne papa.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Dcere sa tiež urobila hrčka na lakti a po roku sa jej zmenšila o polovicu, boli sme s tým u chirurga a tiež povedal, že sa netraba báť že iba v prípade že by sa to začalo zväčšovať tak to môžme dať odstrániť.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

jenny7
Kattka.c, - no, neviem, či je to úplne normálne, že to bolí?! Ale, keď ti to tak bolo povedané, ale ja by som si to asi len tak nenechávala, hlavne keď to bolí! Je to tvoja vec, a len jeden môj malý, možno nevýznamný názor z mojej strany. Majte sa všetci pekne papa.
Boli ma to len ked sa priamo do toho buchnem ... inak nie.
Mam aj ine - vaznejsie zdravotne problemy (myasthenia gravis) s ktorymi som presla mnozstvo vysetreni a ak by tie hrcky boli nieco zle - tak pri tych vysetreniach by sa na to prislo. Preto si z toho nic nerobim, len davam pozor aby som sa nebuchla .
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ja mám takú hrčku v líci-pri dolnej sánke.Keď som chorá tak sa mi zväčší a bolí.Asi je to od zuba.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzana
Ja mám takú hrčku v líci-pri dolnej sánke.Keď som chorá tak sa mi zväčší a bolí.Asi je to od zuba.
Myslím, že to je niečo úplne iné - to sú tuším lymfatické uzliny, ktoré sa v prípade zápalu v tele zväčšujú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Chobot
Myslím, že to je niečo úplne iné - to sú tuším lymfatické uzliny, ktoré sa v prípade zápalu v tele zväčšujú.
Pripájam sa k tomuto názoru. Zároveň varujem. Nepodceňuj takéto reakcie. Odporúčam odborné vyšetrenia.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Manžel mal tiež tukové hrčky, nebolestivé, dal si ich chirurgicky odstrániť pred 3 rokmi, bol v nemocnici 2 dni, odstánili mu 6 hrčiek. Liečenie bez problémov, jazvy už nevidieť. Po čase sa však hrčky tvoria znova na iných miestach.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som mala jednu tukovú hrčku na boku. Raz sa mi zapálila a začala hnisať, okamžite ambulantne mi to odstránili. Odpadávala som (vtedy som mala tak 14 rokov).
A tie uzliny na lici. Mala som aj na krku priamo pod sánkami a pri kľučnej kosti. Vykľula sa z toho toxoplazmoza, uzlinová forma. Tiež pred niekoľkými rokmi. Po naliehaní mami mi detská lekárka vyšetrila krv. Až vtedy sa to zistilo.
0 0
ceasar ceasar

ceasar je offline (nepripojený) ceasar

Dobrý deň! Napíšte mi na sukromný e-mail, mam taký istý problem. Chcem sa poradiť. ceasar83@azet.sk ďakujem
0 0
ceasar ceasar

ceasar je offline (nepripojený) ceasar

pani Mackovka, prosím napíšte mi na sukromný e-mail. Mám taký istý problém a chcem sa spýtat či ste za ten čas uz niečo zistili. ceasar83@azet.sk dakujem
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prečítala som diskusiu a zmiešali ste rôzne diagnozy,by očko asi 3.Aterom,Lipom a zväčšenú LU.Atherom a Lipom nie sú škodlivé,dá sa to chirurgicky odstrániť,nie je to nebezpečné.Ale uzlina v oblasti sánky,ktorá sa zväčšuje pri chorobe,tak to by som rozhodne nenechávala tak,to by mohlo narobiť v organizme šarapatu.Treba to riešiť-jednak vyšetrenie,zubár a rtg.....
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Mackovka Pozri príspevok
Chcem Vas poprosit o radu. 20 ročnému chalanovi sa pod kožou po celom tele tvoria tukové hrčky. Má ich už aspoň 20 a niektoré aj vo veľkosti pinpongovej loptičky. Obvodný lekár mu vyšetril z krvi hodnoty tukov a cholesterolu - vraj má všetko v norme. Že to asi bude dedičné a tým to skončilo. Ak chce môže ísť na chirurgiu. Nemáte niekto s tým skusenosti? Či sa to dá zastaviť a k akému odbornému lekárovi to patrí. Srdečná vďaka.
Tento rok ešte sa dá isť na odborné vyšetrenie aj bez doporučenia obvodného lekára(myslím si, že sa neschválil opak). Trebárs :endokrinológ, kožný lekár, internista, ak to má blízko kostí aj ortopéd.
Prvom rade treba dať spraviť komplexné vyšetrenie krvi aj na onkomarkery. Treba dať spraviť sonografické vyšetrenia a v prípade potreby aj odobratie vzorky z takej hrčky, aby sa včas zistil jeho stav. Je to mladý človek - treba konať a okamžite. Môže to byť banálna vec - prekonaná toxoplazmóza,(toto ochorenie prenášajú mačky, zajace) alebo niečo iné, ale to naozaj musí určiť skutočný odborník. Na vyšetrenie nikdy nie je skoro.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja som mala tukovu hrcku na cele a tiez som si ju dala chirurgicky odstranit + 4 znamienka. Trvalo to do kopy pol hodinu aj s prezliekanim a platila som asi 1500,- Sk. Teraz je tomu pol roka a clovek potrebuje lupu aby videl nejaku jazvicku. S vacsimi hrckami nemam skusenost, ale ti co su v mojej situacii, tak im to odporucam. Neviem, ci mozem spomenut tu konkretnu firmu tak len poviem, BB v Radvani a to si uz najdete v internete. Rychlo, myslim, ze aj ceny su O.K. a maju tam naozaj skvely tym.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Prišiel nový spôsob liečby ale len LIPOMOV,dá sa to odstrániť injekčne,lipolýzou.Je nutná diagnostika,musí to byť tukový nádor Lipom,nie aterom a ani lymf.uzlina.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Ďakujem všetkým za doterajšiu odozvu. Zatiaľ sa nič nezistilo, hrče pokračujú. Chirurg sa vyjadril, ze sa to dá iba odstraňovať o žiadnom inom liečení nebola reč. Skúšame ďalej aj podľa Vašich rád. Pekný deň všetkým.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Overila som si to.Lipomy sa daju odstrániť injekčne,volá sa to injekčná lipolýza a robia to na pracoviskách estetickej dermatologie.Tzv.Tukožrutske injekcie.Používa sa to na dvojitú bradu,bruško,celulitídu....a lipomy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať