Zavrieť

Porady

tukové hrče

Chcem Vas poprosit o radu. 20 ročnému chalanovi sa pod kožou po celom tele tvoria tukové hrčky. Má ich už aspoň 20 a niektoré aj vo veľkosti pinpongovej loptičky. Obvodný lekár mu vyšetril z krvi hodnoty tukov a cholesterolu - vraj má všetko v norme. Že to asi bude dedičné a tým to skončilo. Ak chce môže ísť na chirurgiu. Nemáte niekto s tým skusenosti? Či sa to dá zastaviť a k akému odbornému lekárovi to patrí. Srdečná vďaka.
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Sylvia111 Pozri príspevok
Inak môj syn už drží rok takú prísnu dietu, žiadne vypražané, tažké, mastné, žiadne čokolády, čo najmenej liekov a podobne... Takže on diétu drží tak či tak... Tak mi prosím Ťa napíš čomu sa mám hlavne v jeho prípade vyhnuť... Akým potravinám...

Dakujem.
je to tak čokoládu, nesmie, čipsy, vyprážané ako píšeš, a dokonca som jedla suchu iba uvarenú ryžu a zemiaky neomastené a mäso iba vo vlastnej šťave....bolo to bez chuti ale čo narobíš.........existuje určite o tom literatúra a podľa mňa bude písané o tejto chorobe aj na nete....ale nepredbiehajme udalosti a možno tvoj synček a ani ty nemáte toto....
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Sylvia111 Pozri príspevok
Inak môjmu synovi robila lekarka v januari vsetky testy čo sa týka pečene, nezdalo sa jej, že vraj je nejaký žltý, všetky testy boli v poriadku, tak povedala, že je to pravdepobne mrkva, kedže je zje dosť a pije dosť mrkvové nápoje... Takže myslíš, že už v januári by sa to neukázalo?
ťažko povedať my nie sme lekárky a oni sú určite väčší odborníci...ale píšem že toto sú len domnienky....január je ďaleko , skúste všeobecné krvné testy....možno určia inú diagnózu....
ale dúfam že to nebude nič vážne.....
0 0
Sylvia111 Sylvia111

Sylvia111 je offline (nepripojený) Sylvia111

no máš opäť pravdu nepredbiehajme keď nevieme...

Mojmu synovi robia pravidelne krvný obraz kvôli tomu pankreasu,... jedna vec že nevedia príjsť na to, ako mohlo 2,5 ročné dieťa dostať zápal pankreasu a nevedia z čoho, už sme mu robili kadejake testy na strašné choroby, našťastie nič sa nenašlo,... možno v minulosti prekonal nejaku chorobu a tak sa mu to prejavilo, na pankrease...

No nič, ide hlavne o môjho syna, viem, že on aj keby niečo bolo u neho mám diétu už dávno nasadenú, takže pôjdem ja ku lekárovi a zariadim sa podľa toho, musím kvôli nemu, už má dosť problémov...

Dakujem Ti za rady...
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

...........držím palce....
0 0
Sylvia111 Sylvia111

Sylvia111 je offline (nepripojený) Sylvia111

dakujem
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Ja mam dve hrčky na nohách... jednu na vnutornej strane stehna pri kolene a druhu na lýtku. Na dotyk bolia, pri kolene je asi 1 cm velká a na lýtku min. 2 cm. Normálne po prečítaní príspevkov som ostala nalakaná.

Mam to asi týzden.

Su lymfatické uzliny aj na nohách? Dakujem
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano,samozrejme.Sú v celom tele a kopiruju krvné riečište.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
OK, dakujem, zajtra idem do nemocnice.....
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ľudkovia,kedy sú hrčky nebezpečné? Keď sú pevné alebo pohyblivé? Ja mám už dlhšie jednu hčku na krku na bočnej strane,no mám pocit,že sa mi top zväčšilo...Čo by to mohlo byť? Ja myslím,že nič vážne,ani sa nechystám k lekárovi s tým,pokiaľ by sa mi to netväčšovalo....Z iných príznakov cítim strašnú únavu,ale liečim sa na hypotyreózu,takže to má súvis asi tam...aj keď hormóny mám už v norme...
0 0
Wendo Wendo

Wendo je offline (nepripojený) Wendo

Chcem sa spýtať či po takom dlhom čase ste k niečomu dospeli. Ja mám tiež také hrče na nohách chrbte a rukách. Tiež vo veľkom množstve. Chodím s tým na masáže ale zatiaľ žiaden výsledok. Zistili mi vrodenú metabolicku poruchu a to je všetko. Riešenie zatiaľ žiadne. Preto by ma zaujímalo či nemáte niečo viac. Ďakujem.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
syn posobi v anglicku a tam mu chirurgicky vybrali z ruky 2 vacsie tukove hrce, este ich tam ma 3, ze aj tie vyberu, 2 dni doma, potom v praci



0 0
Wendo Wendo

Wendo je offline (nepripojený) Wendo

pozdravujem aj ja. Neviete aká je pravdepodobnosť, že sa to obnoví? Lebo už aj to som sa dopočula.
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Ja som dnes prišla od lekára a nechala som si odkontrolovať 2 hrčky. Jednu mi zistila masérka minulý rok v lete, tá je na ľavom stehne a druhú som si našla asi pred necelými dvomi týždňami na pravom stehne. Obe sú cca vo veľkosti hrášku, tá na pravom stehne je trošku menšia. Nebolia ma, iba keď mi je veľmi zima tá väčšia trošku zabolí. Lekárka ma poslala na chirurgiu. Myslíte si, že by to mohli byť tukové hrčky? Nie je zvláštne, že sa nachádzajú skoro na rovnakých miestach oboch dolných končatín? A je možné, že by to bolo niečo zhubné? Mám z toho strach
0 0
mimika mimika

mimika je offline (nepripojený) mimika

kattka.c Pozri príspevok
Boli ma to len ked sa priamo do toho buchnem ... inak nie.
Mam aj ine - vaznejsie zdravotne problemy (myasthenia gravis) s ktorymi som presla mnozstvo vysetreni a ak by tie hrcky boli nieco zle - tak pri tych vysetreniach by sa na to prislo. Preto si z toho nic nerobim, len davam pozor aby som sa nebuchla .
Ahoj kattka.c, poslala som ti súkromnú správu.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Wendo Pozri príspevok
pozdravujem aj ja. Neviete aká je pravdepodobnosť, že sa to obnoví? Lebo už aj to som sa dopočula.
Manžel má takú hrču na chrbte, už dvakrát mu ju vyberali a toto leto sa znova objavila, zapálilo sa mu to a musel ísť opäť na chirurgiu a znova ho rezali.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..já som mala malú hrčku na ukazováku vedla prostredníka a pri silnejšom stlačení neskutočne bolela,bála som sa ísť lekárovi tak som si na nu každý den prikladala švédske kvapky, a po čase sa my úplne stratila a dokonca tam už nie je ani ten fliačik čo tam po nej zostal,....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ja som mala na pate z boku pred par rokmi. Najprv ma nebolela, potom obcas, nakoniec som ledva naslapovala. Odstranili mi ju chirurgicky a uz sa neobjavila.
0 0
lusya lusya

lusya je offline (nepripojený) lusya

olybaba
pozdravujem,
syn posobi v anglicku a tam mu chirurgicky vybrali z ruky 2 vacsie tukove hrce, este ich tam ma 3, ze aj tie vyberu, 2 dni doma, potom v praci



dobrý deň. chcem sa spýtať ak dobre vidím - vedla tej dolnej prelepenej odstranenej hrčky má ďaľšiu hrčku? lebo manžel má presne takúto na ruke a začala ho sem-tam bolieť a zdá sa že sa zväčšila. z čoho sa to objavuje? je to nebezpečne? ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.chirkoz.sk/index.php?stranka_id=53

Treba ist k lekarovi v prvom rade....
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať