Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru

Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o jednu radu.V jednej prevádzke sme dali výpoveď z priestorov k 01.07.2006.Máme troj-mesačnú výpovednú dobu t.j.že končíme 01.10.2006.Zamestnancom chceme dať výpoveď dvojmesačnu k 01.08.2006.Vie mi niekto poradiť ako ju mám napísať a s akým paragrafom?/Dátum odoslania výpovede?/Jedna zamestnankyna je na tej prevádzke tehotná ja predpokladám že jej nemôžeme dať výpoved.Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    Kejt, mala by si napísať trochu konkrétnejšie o čo ide. Firma končí a prepúšťa všetkých zamestnancov?
    Zamestnanci majú uzatvorené pracovné zmluvy na neurčitú dobu?

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Kejt
    Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o jednu radu.V jednej prevádzke sme dali výpoveď z priestorov k 01.07.2006.Máme troj-mesačnú výpovednú dobu t.j.že končíme 01.10.2006.Zamestnancom chceme dať výpoveď dvojmesačnu k 01.08.2006.Vie mi niekto poradiť ako ju mám napísať a s akým paragrafom?/Dátum odoslania výpovede?/Jedna zamestnankyna je na tej prevádzke tehotná ja predpokladám že jej nemôžeme dať výpoved.Ďakujem za radu.
    ZP umožňuje, aby zamestnávateľ skončil PP so zamestnancom v prípade ak sa zrušuje, prípadne prepmiestňuje ZĽ alebo jeho časť. Ide o výpovedný dôvod podľa § 63 ods 1 písm. a) ZP. Je potrebné to uviesť do výpovede. Zamestnávateľ však môže dať výpoveď iby vtedy, ak nemôže ZC ponúknuť inú vhodnú prácu, pretože takú nemá, a ak má, tak ju musí zamestnanec odmietnuť. Túto skutočnosť, teda že nemáte pre ZC inú vhodnú prácu... je potrebné uviesť do výpovede, resp. celú komunikáciu o ponúknutí a odmietnutí práce mať písomne zdokumentovanú.
    V takomto prípade neplatí zákaz výpovede podľa § 64 ZP.

    ČO sa týka doručovania, ak chcete aby výpovedná doba začal aplynúť od 1.8.2006 tak musíte výpovede preukázateľne doručiť ešte do konca júla. Odporúčam poštou, do vlastných rúk.


    dana

    Kejt je offline (nepripojený) Kejt

    Kejt
    Tú prevádzku máme v Bánovciach nad Bebravou sú tam traja zamestnanci,ktorí majú zmluvu na dobru neurčitu.Ešte sa chcem opýtať na tú zamestnankynu čo je tehotná ako s výpovedou i ked si myslím že ju nemôžeme prepustiť dakujem.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Kejt
    Tú prevádzku máme v Bánovciach nad Bebravou sú tam traja zamestnanci,ktorí majú zmluvu na dobru neurčitu.Ešte sa chcem opýtať na tú zamestnankynu čo je tehotná ako s výpovedou i ked si myslím že ju nemôžeme prepustiť dakujem.
    Ak si dobre vykladám § 64 ods. 3 písm a). tak jej môžete dať výpoveď, v takýchto prípadoch zákaz výpovede neplatí.

    dana

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Potrebovala by som poradiť. Brat pracuje v jednej fabrike, pracovný pomer mu začal 26. 06. 2006, v zmluve ma zakotvenú dva mesiace skúšobnú dobu, ktorá mu už teda skončila. Chcel by skončiť pracovný pomer k poslednému dňu v tomto mesiaci-september. Zmluvu ma teda na určitú dobu, mám mu napísať žiadosť o rozviazanie pracovn.pomeru dohodou?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    nikulik
    Potrebovala by som poradiť. Brat pracuje v jednej fabrike, pracovný pomer mu začal 26. 06. 2006, v zmluve ma zakotvenú dva mesiace skúšobnú dobu, ktorá mu už teda skončila. Chcel by skončiť pracovný pomer k poslednému dňu v tomto mesiaci-september. Zmluvu ma teda na určitú dobu, mám mu napísať žiadosť o rozviazanie pracovn.pomeru dohodou?
    Áno, môžeš mu napísať dohodu o rozviazaní PP, ale nech ju prerokuje so zamestnávateľom čo najskôr, lebo ak ten nebude s dohodou súhlasiť, musí dať výpoveď ešte do konca septembra 2006. Potom PP skončí k 30.11.2006.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nikulik
    Potrebovala by som poradiť. Brat pracuje v jednej fabrike, pracovný pomer mu začal 26. 06. 2006, v zmluve ma zakotvenú dva mesiace skúšobnú dobu, ktorá mu už teda skončila. Chcel by skončiť pracovný pomer k poslednému dňu v tomto mesiaci-september. Zmluvu ma teda na určitú dobu, mám mu napísať žiadosť o rozviazanie pracovn.pomeru dohodou?
    Ak má zmluvu na určitú dobu, dokedy má teda podľa prac. zmluvy trvať PP? Ak to nie je koniec septembra a skončiť chce koncom septembra, tak jedine skúsiť tú dohodu. Ak s ňou však zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak bude musieť dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou, teda PP skončí potom 30. novembra.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Je to podnik, v ktorom sa ludia menia ako na beziacom pase, takze myslim, ze dvojmesacnu by mu nedávali, myslim, že to pôjde aj dohodou. Má tam byť normálne napísané-žiadosť o rozviazanie pp dohodou?

    Skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.