Zavrieť

Porady

informačné katalógy

Dostali sme faktúru z Japonska na 15,- EUR za informačné katalógy k prístrojom, ktoré predávame.
Keďže je to mimo EÚ, chcela som , aby mi to colnica preclila,pretože to budeme ďalej predávať spolu s prístrojmi ako originálne návody+slovenský preklad.
Tam mi povedali, že také malé sumy sa nepreclievajú,takže k tejto faktúre nemám JCD.
Poraďte, čo teraz s DPH ?
Nemôžem sa samozdaniť, lebo je to mimo únie a nemám JCD, z ktorého by mi po uhradení DPH bolo možné vyčísliť a odpočítať ako DPH z dovozu.
Ide síce o malú sumu, ale aj tak, môžem to zaúčtovať ako príjem tovaru na sklad bez DPH ?
Doteraz nám všetky faktúry od tejto firmy prechádzali cez colnicu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Keď Ti to colnica prepustila bez JCD, tak berieš iba cenu z faktúry. DPH na vstupe nie je a nebude. Môžeš si nanajvýš nechať obálku alebo kus baliaceho papiera, v ktorom Ti to prišlo, niekde by tam mala byť pečiatka colnice, že Ti to prepustili. Alebo nemáš tam nalepenú aj takú malú zelenú nálepku od odosielateľa s uvedením hodnoty?

    informačné katalógy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.