Zavrieť

Porady

Bankový účet k 31.12. v mínuse

Dobrý večer, živnostník JU neplatca DPH používa na svoju činnosť súkromný účet o ktorom účtujeme. K 31.12. má na základe výpis z účtu fina.prostriedky v mínuse. Môžem to takto ponechať aj čo sa týka uzávierky? Ďakujem za pomoc. Pekný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Áno.
    Ale pouč klienta, že na podnikanie nesmie používť osobný účet. Je to protizákonné a hrozí za to mastná pokuta.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka odkedy? pokiaľ má bankový účet nahlásený na DÚ, je jedno, či sa jedná o osobný účet, alebo podnikateľský
    Žabinka tiež sa ku mne nedostala informácia, že SZČO nesmie používať osobný účet, a je to protizákonné.. a podľa akého zákona/§?
    profesional Porušenie zákona o bankách, porušenie zákona o účtovníctve, Porušenie Nariadení MF SR o postupoch účtovania pre podnikateľov..
    Žabinka právnická osoba isto nemôže mať osobný účet.. ale v prípade szčo to určite nie je protizákonné.. ale samozrejme, ako píše kn-alka, účet musí byť nahlásený na dú..
    Ingrid Ondruskova aj ja zdieľam názor, že osobný účet môže byť, tak to má aj môj SZČO manžel, cez ten účet idú len firemné platby , účet je nahlásený na DU.....už ho má 10 rokov a máme to celkom slušne naštudované, jedine, žeby bolo v legislatíve fakt niečo zásadné.....a účet v mínuse samozrejme môže byť k 31.12., taký je život, už sme to tak mali aj my, do výkazov išiel samozrejme reálny mínusový zostatok
    edúlik Ďakujem za odpoveď, takže to nechám podľa výpisu mínus. Už som klienta niekoľko krát poučila, že by mal mať podnikateľský účet, je to neprehľadné a pomiešané. Ale nejako na to nereaguje. Na DÚ ho nahlásený má, teda aspon tak tvrdí. Ďakujem všetkým, ktorý sa k tejto otázke vyjadrili. Pený deň Vám.
      zbaliť

    Bankový účet k 31.12. v mínuse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.