Zavrieť

Porady

Je možné že nemá zamestnanec nárok na dovolenku lebo rok bol na PN?

Neviem či to zle počítam, ale vyšlo mi, že nastúpil 21.2.2016, od 1.6.2016 bol PN a teraz končí pracovný pomer. Pomerná časť dovolenky je 6 dní, ale potom krátenie pri dlhodobej PN - 6 dní - zostatok 0. To by bol vysporiadaný rok 2016. V roku 2017 nevznikol nárok. Pls, mám to fakt dobre?
veronikasad Odpracoval 60 dní, vrátane sviatkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Nie nemáš to dobre, lebo má nárok na dovolenku za rok podľa § 101 tj. na 10/12tin pretože odpracoval 60 dní od 21.2. do 31.5. A kráti sa podla §109 za PN kt. trvala 133 pracovných dní vrátane sviatkov .. takže sa kráti táto dovolenka o 2/12tiny .
    Takže zamestnanec má nárok na 8/12tin dovolenky tj. pri 20 dnovom nároku má nárok na 13,5 dňa dovolenky už po vykrátení.


    Opravujem: PN trvala 153 dní, dovolenka sa kráti o 3/12tiny, vzniká nárok na 7/12tin tj. na 11,67 dňa dovolenky.
    Naposledy upravil Xanti : 04.06.17 at 17:27
    veronikasad Tých dní PN je nejako malo...
    Xanti Jasne, 66 bol jeden kvartál 65 druhý kvartál a zabudla som pripočítať vrýchlosti dni za jún. Idem to opraviť, dakujem za upozornenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pomernú časť (10/12)krátenú o dni DPN, je ich viac ako 150, takže krátenie o 3/12. Celkový nárok teda vo výške 7/12 . V 2017 nárok nevznikol
    IvetaH tak v roku odrobil 3 mesiace a má nárok na 11 dní dovolenky. No dobrá šupa.

    Je možné že nemá zamestnanec nárok na dovolenku lebo rok bol na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.