Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať v OMEGE úhradu dvoch faktúr jednou sumou?

Odberateľ nám poslal na bankový účet úhradu dvoch faktúr jednou sumou. Ako to mám zaúčtovať v OMEGE?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    dvoma zápismi, úhrada jednej faktúry a úhrada druhej faktúry
    janavrbovska Ďakujem, na bankový výpis som poznačila, že sa jedna položka bankového výpisu skladá z dvoch súm a zaúčtovala som to dvoma zápismi.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Spusť si vzor úhrada OF (nepamatam už jeho kod, nerobim teraz v omege), uhrad prvú faktúru, pribudne ti jeden riadok dole v rozúčtovaní, potom sa v tom istom doklade znovu nastav hore vlavo na vzor, spust uhrada OF vyber tu druhu fa - spravi ti dole dva riadky, ked das ulozit sa ta opyta ci ma nastavit sumu z rozuctovania, daj ano, zrata ti dokopy obe uhrady.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janavrbovska Takto to nefunguje, nespravilo druhý riadok, ale ten prvý prepísalo na úhradu druhej faktúry. Po snažnom hľadaní som našla upozornenie z KROSU, že sa musia urobiť dva zápisy, tak ako radí kn-alka.
    ZuzanaA Urcite to funguje, stale to tak robim. Aj teraz som si to skusila a slo to, v jednom zapise mam dve uhrady. Ale ked robis ten druhy riadok, musis sa nan nastavit a potom pustit znova vzor 1. Skus. Mame odberatela co nam bezne spoji aj 3 faktury do jednej uhrady a takto ako som popisala zapises lubovolne mnozstvo uhrad pod jednou sumou na vypise.
    janavrbovska O.K. Keď som sa nastavila na ďalší prázdny riadok, tak to funguje. Domnievala som sa, že sa automaticky vytvorí ten druhý účtovný riadok... Super. Ďakujem za pomoc.
    ZuzanaA Som rada, ze som pomohla
      zbaliť

    Ako zaúčtovať v OMEGE úhradu dvoch faktúr jednou sumou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.