Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať v Omege platby za tankovanie cez tankovacie karty?

Dobrý deň,

na základe zmluvy so Shell sú k jednotlivým firemným autám vystavené tankovacie karty, cez ktoré zamestnanci tankujú.
Mne donesú bločky o tankovaní.
Cena na bločkoch je uvedená bez DPH.
Raz za dva týždne inkasom potom odíde z účtu v banke súhrnná platba za všetky tankovania (ktoré sa urobili cez tie dva týždne) a od Shell príde k tejto platbe následne faktúra, ktorá ale naviac obsahuje zľavy z jednotlivých (niektorých, nie všetkých) tankovaní = teda výsledná suma na fa sa líši od tej nasčítavanej z jednotlivých bločkov, ktoré faktúra zahŕňa.

Neviem ako mám toto zaúčtovať.
Bločky by som dala ako Interný doklad na 502/326 bez DPH (mam použiť v Omege nastavenie DPH ako Neobsahuje ci Nulová?).

A dalej neviem co s tym, ako toto všetko zaúčtovať a vypárovať:
- Na ake ucty zauctovat fakturu od Shell? Na 326/321?
- ako v nej zohladnit už prijaté bločky na Interných dokladoch (zrejme s mínusom)?
- ako odrátať zľavu (aké účty)?

Ďakujem.
Naposledy upravil lilly1210 : 11.02.14 at 13:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    pokial viem tak tie blocky su len akesi potvrdenky, nejde o blocky z registracnej pokladne. nevidim dovod ich vobec akokolvek uctovat a evidovat v uctovnictve. zaeviduj len fakturu, ta je danovym dokladom a navyse je tam aj kazde tankovanie velmi podrobne rozpisane. potvrdenky by som pouzil iba pre ucely kontroly spravnosti faktury, t.j ci sedia udaje z tankovani so samotnou fakturou.
    lilly1210 Dakujem.
    a na ake ucty ju mam zauctovat? 501/321 alebo 502/321?

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ano, presne tak ako pise tmhwk, ja tie blocky pripnem k tej fakture a danovym dokladom je pre mna len faktura Shell.

    Ako zaúčtovať v Omege platby za tankovanie cez tankovacie karty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.