Zavrieť

Porady

Alza.cz, slovenské IC DPH, vyčíslená 20% DPH

Dobrý deň. Prosím Vás, môžem si odpočítať DPH z dokladu aj ked sú tam neni naše identifikačné údaje iba názov spoločnosti? Alza.cz sídlo v Prahe, IČ DPH: SK..., vyčíslená 20% DPH, dodanie tovaru zo skladu na územi SR. Ďakujem za všetky odpovede
Inkedalza_LI.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    kedže je tam uvedené "Faktúra" dala by som im to opraviť s tým, že to nespĺňa povinné náležitosti faktúry podľa zákona o DPH

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Je to faktúra, nemáš tam uvedené údaje o odberateľovi, ktoré vyžaduje zákon - takže nemôžeš uplatniť DPH.

    Nemôžeš tento doklad ani považovať za zjednodušenú faktúru lebo cena je viac ako 100 eur a tiež to nie je doklad z ERP - lebo nemá náležitosti dokladu z ERP.

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Nie, nemôžeš. V podstate si mala udať údaje firmy. tj. ičo, dič. V rámci zákona - § 69 ods. 2 by ti alza vystavila doklad bez dane a ty by si urobila samozdanenie.
    A v podstate je to chybne vyhotovený doklad od alzy, ale to preto, lebo si neposkytla ičo, dič a preto sa k tomu postavila tak, že vyhodnotila objednávku ako od občana a nie ako pre zdaniteľnú osobu, kde by sa prenášala daňová povinnosť.
    V podstate odporúčam, ak si to dáš opraviť na firmu s identifikačnými údajmi, tak si to môžeš dať aj do nákladov a DPH bude vyrovnané samozdanením na riadky 09/10 a 21.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Alza dodatočne faktúru neopraví, a kým im pri objednávke nepošleš kartičku o pridelení IČ DPH tak ti IČ DPH nebudú písať na faktúre.

    GabikaŠ je offline (nepripojený) GabikaŠ

    GabikaŠ
    Ak by si aj mal správne uvedeného odberateľa tak sa jedná o samozdanenie - Alza.cz s.r.o. ale keby máš doklad z Alza.sk s.r.o. tak si môžeš daň odpočítať...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Adiks Pri faktúre od Alza.cz s.r.o. si predsa tiež DPH môžeš odpočítať, ale zároveň aj urobiť samozdanenie.
    GabikaŠ Čiže si daň odpočítaš aj pripočítaš, kde pri doklade z Alza.sk si daň odpočítaš
    Adiks Áno, presne tak.
      zbaliť

    Alza.cz, slovenské IC DPH, vyčíslená 20% DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.