Zavrieť

Porady

Ako sa mi vypočíta materská keď sa vraciam z rodičovskej do TPP a nastupujem na MD o znovu o 5 mesiacov?

Nastupujem do TPP po dvoch retazovych pôrodoch ale som znovu tehotná. V čase nástupu budem v 3 mesiaci. Zamestnávateľ ešte o tom nevie, lebo je to len začiatok a rada by som to oznámila po úspešnom skončení 1trimestra. Avšak to je presne dátum môjho nástupu. Je to seriózny zamestnávateľ a nechcem spôsobiť problémy krátkodobým pôsobením späť v zamestnaní. Otázka1: ako to oznámiť zamestnavatelovi, kedy a akým spôsobom aby som bola aj ja chránená? Otazka2: Ako sa mi vypočíta nárok na materskú keďže nebudem pracovať dlhšie ako 5 mesiacov a tým pádom nesplním 270 dňový lehotu? Veľmi pekne ďakujem za všetky rady.
veronikasad Požiadala si počas rodičovskej dovolenky o čerpanie dovolenky? Alebo si pracovala na dohodu ?
Davina Necerpala som dovolenku počas RAD, som v trvalom pracovnom pomere
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri tu http://www.socpoist.sk/vyska-davky--lew/1293s#05

    - nemusíš sa báť, že nesplníš 270 dňovú podmienku všetko máš OK
    Len nezabudni zamestnávateľovi písomne (podľa ZP 30 dní) oznámiť návrat do práce ... a potom tiež písomne, že si tehotná. kým neoznámiš - oficiálne pre zamestnávateľa tehotná nebudeš.

    Ako sa mi vypočíta materská keď sa vraciam z rodičovskej do TPP a nastupujem na MD o znovu o 5 mesiacov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.