Zavrieť

Porady

Náhrady PN rok po materskej

Ahojte, poraďáci. Vo vyhľadávači mi nič na mieru nevyšlo, preto prosím o radu:
Sestra bola do 5. 7. 2005 na rodičovskom príspevku. Potom nastúpila späť do zamestnania a za zvyšok roka zarobila cca 55000,-- brutto. Je možné, aby za prvé tri dni PN v máji 2006 - náhrada od zamestnávateľa dostala spolu 110,-- Sk? Zdá sa mi to veľmi málo. Ako sa ráta VZ v takýchto prípadoch? Veľmi pekne ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Výška náhrady mzdy za prvé 3 dni dočasnej pracovnej neschopnosti je len 25 % denného vymeriavacieho základu. Takže napríklad pri minimálnej mzde môže byť DVZ okolo 222 Sk a z toho tých 25 % je len asi 55,60 Sk. Tých 110 Sk môže byť za dva dni (ak bola chorá na konci mesiaca).

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Pri tom príjme 55000 by mal byť DVZ aspoň cca 305 Sk, z toho náhrada pri PN za 3 dni cca 229 Sk.
    Predpokladám, že zamestnávateľ zle počíta DVZ (asi do dní započítava aj dni rodicovského príspevku, čo nemá.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Vymeriav.základ sa počíta ako podiel súčtu vym.základov z ktorých sa platilo poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia viď § 55 zákona 461/2003 s prihliadnutím na § 54 uvedeného zákona.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    somij
    Pri tom príjme 55000 by mal byť DVZ aspoň cca 305 Sk, z toho náhrada pri PN za 3 dni cca 229 Sk.
    Predpokladám, že zamestnávateľ zle počíta DVZ (asi do dní započítava aj dni rodicovského príspevku, čo nemá.
    Súhlasím, aj ja som ho prepočítavala. Vychádza to na 50% z náhrady. Nemala náhodou krátené náhrady? Aj s takými prípadmi som sa stretla. Ale to by musel mať zamestnávateľ na to dôvod, napr. porušenie liečebného režimu. V takom prípade je na ňom či poskytne náhradu príjmu a v akej výške.

    Náhrady PN rok po materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.