Zavrieť

Porady

Sporiaci učet pre dieta

Viete mi poradit nieco vyhodne??? Pri pozerani ponuk som mal pocit ze vsetky banky ponukaju to iste...je tu niekto kto ma prehlad? Dakujem
19 komentárov     zbaliť
veronikasad Koľko rokov má dieťa? Aku sumu mesačne, ročne chceš sporiť?
Kamilo1 Bude mat mesiac...:-D
veronikasad Ja mám trojročného vnuka, tiež som to riešila. Ak nechceš sporenie spájať s urazovym poistením, ešte stále - napriek vysokej ročnej cieľovej sume - sa mi javí ako najvýhodnejší spôsob sporenia stavebné sporenie.
veronikasad Pokiaľ nebude mať stavebná sporiteľňa akciu zmluva pre dieťa bez poplatkov, nedaj sa nahovoriť na vysokú cieľovú sumu zmluvy.
Janci_SvK Stavebnú sporiteľňu by som vnímal už len ako doplnok, už nie sú to čo bývali kedysi....
veronikasad Napriek tomu že už nie sú to čo bývali. Nič výhodnejšie pri vyššej ročnej nasporenej sume dom nenašla, najmä ak sa dokáže nasporiť - s prispením starých rodičov či iných príbuzných - ročná suma na štátnu prémiu. Pri malých mesačných sumách sa to neoplatí.
Janci_SvK Ale treba sa baviť aj o sume akú chce, resp. má možnosť sporiť....poplatky na stavebke ho zožeru....
veronikasad Veď som to napísala, mávajú akcie keď sa za uzatvorenie zmluvy neplatí, resp.minimalny poplatok a mesačný poplatok za vedenie účtu je cca 1€
Katy a R len pre info - poplatok v PSSke je 0,99 mesačne - to je všetko. a ešte je aj IT tarifa (produkt) - ten je úplne bez poplatku
Janci_SvK Tých poplatkov je viac....A aký je tam výnos?
Katy a R nie sú tam žiadne iné poplatky ... a výnos podľa tarify linky sú už priložené.
veronikasad Ja mám zmluvu s 2%-nym ročným úrokom (nové zmluvy sú už s nižším) a ročná štátna prémia pri nasporenú ročnej sumy okolo 1300€ je 66€
Janci_SvK Takže ak to chápem správne.....základná US 1% ročne....čiže pri sporení 30 €/mes. to spravý výnos 3,6 € ročne + 18 € štátna premia, mínus cca 12 € poplatok, takže čistý ročný výnos cca 369 €, - cca 7 € daň 19%......to je....revolučné
Janci_SvK veronika, dnes už 2% nemáš, to najlepšie čo môžeš očakávať je ozaj optimistických 1,5%.....pri inflácii cca 1,5%...ale samozrejme stále sa bavíme o bankových produktoch
veronikasad Nové zmluvy sú s nižším úrokom, vieš o niečom výhodnejšom? Pri 30€ mesačnom vklade sa to neoplatí, ale ak sa rodina dohodne ze namiesto veľkého množstva hračiek budú dieťaťu sporiť, ročne je to určite viac ako 360€-ovy vklad.
veronikasad Nie je potrebné vkladať pravidelne, na získanie štátnej prémie stačí vložiť aj koncom decembra (dúfam že sa podmienky nezmenili, na svoju zmluvu vkladám začiatkom roka celú sumu)
Janci_SvK Pre tak malé dieťa sa oplatí aj 10 € sporenie a ci viac vedia odkladať tým je to výhodnejšie, ale nie cez banky, tam ti to zhltnú poplatky.....ja investujem cez správcovské spoločnosti...poplatok tam mam nižší a výnos o hooodne vyšši.....a ak to správne nastavíš tak riziko tam nie je takmer žiadne...v banke už nie je istota ani len ten fond na ochranu vkladov
veronikasad Ja mám radšej vrabca v hrsti ako na streche a také sporenie, kde mi v prípade nutnosti predčasného výberu zoberú len úroky a nesiahnu na istinu ...
Janci_SvK Ja keby som musel predčasne vybrať tak vyberám aj istinu aj úroky....nie som viazaný, nemám poplatky za vklady ani za výbery...lenže túto istotu už nemáš ani v banke ani v sporiteľni.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vsetky banky ponukaju plus minus to iste.
    V sporiacich detskych uctoch toho vela nevymysleli.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kamilo1 Toto som pozeral...chcel som ci nahodou niekto nevie poradit nejaky produkt...
    Kabaka123 napr. internetové sporenie Lišiak od PSS

    https://www.pss.sk/sporenie/online-sporenie-lisiak/

    alebo

    https://www.pss.sk/novinky/sporte-2-...oje-dieta.html

    https://www.pss.sk/novinky/dajte-detom-nieco-extra.html
    Katy a R ešte možno pozri to sporenie pre deti v prima banke - tam je 5% - doplnila som (ale tiež to más svoje ale )
    Kamilo1 Radsej do ponozky ako PSS
    Kamilo1 Mal som v PSS...radsej ponozka....skor uvazujem nad Primou...
    Janci_SvK Sporiť cez banku je úplná blbosť....a zvlášť cez Primu, tých 5% je len reklamný ťah....Veľa závisí aj od sumy akú chceš sporiť a na ako dlho, čo od toho sporenia očakávaš?
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Bohvie-ako vyhodne asi nebude pri sucasnych urokoch nikde. Ja som chcel pre dieta (10 rokov) ucet s vlastnou platobnou kartou a zaroven aj sporenie pricom som zaroven chcel mat ucet aj sporenie pod kontrolou cez internetbankig. Tatrabanka ponukla detsky ucet so sporenim. Mesacne poslem na ucet sumu s ktorej cast presuniem na sporenie. To co je na sporeni - dieta nevidi -ani cez bankomat nevie vybrat. To co je na beznom ucte ma k dispozicii aj na karte. Zaroven vidim vsetky pohyby cez internet-banking. Na urokoch zarobi 0,01 - nic ale aspon dieta trosku ucim pracu s uctom. Myslim ze Primabanka ma vyssie uroky ale kedze som uz zalozil Tatrabanku - uz sa mi to nechcelo presuvat do Primabanky a neviem ako tam maju vyrieseny internetbanking. Sondoval som aj v Slovenskej sporitelni kde mam druhy ucet ale tam nebola mozna taka kontrola ako v TB.

    Na nejake "zarobky" to ucite nieje.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kamilo1 No ja to chcem na dlhodobo...kedze sa nedavno narodil a chceme mu odkladat peniazky aby mal na start do zivota po skole...ja som tak dostal od oca vkladnu knizku ked som mal 27r..a dost mi to pomohlo...
    dmc dlhodobo ? No ja som si neni isty ci je toto dobra investicia - peniaze na ucte dlhodobo- pri dnestnej inflacii. Ja osobne som dcere pri narodeni zobral uver z banky a kupil 1-izbovy byt ktory prenajimam a ktory postupne splacam. Viem ze to nemoze spravit kazdy ale ja som mal tu moznost. Po skonceni skoly ho dostane miesto penazi.
    Kamilo1 Len aby ten barak vydrzal dovtedy...nedajboze sa tam rozmnozia spoluobcania...je to dlha doba...ale vec pohladu a nazoru :-)
    dmc skor vydrzi barak ako €. Spoluobcania sa tam nerozmnozia - ked stupli ceny - byty v celom meste popredali a kedze su teraz drahe tak na to nemaju......ale su to tvoje peniaze - naloz s nimi ako uvazis.
      zbaliť

    Sporiaci učet pre dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.