Zavrieť

Porady

opat zálohová faktúra

Poraďáci chcem Vás poprosiť o radu:

6.7.2006 sme uhradili predavok na základe odfaxovanej pred.faktúry - suma uvedené aj uhradená s DPH. Zaúčtujem: 314/221

Teraz mi došla "ostrá faktúra" ktorá je vystavená s dátumom dodania 7.7.2006 a nie je v nej zohladnená predfaktúra, teda v sume na úhadu nie je uvedené - nula - ale celková suma, ktorú sme zaplatili.

Chcem sa spýtať či možem účtovať takto:
- zálohovú odfaxovanú faktúru vyradím (originál aj tak nemám).
- predavok zaúčtujem 314/221
- "ostrá faktúra" 501/321
343/321
- interný doklad 321/314

Prosím poraďte. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ja by som tu predfaktúru nechala, ako doklad, na zaklade, ktorého som platila zálohovú platbu. Aj keď je len faxová kópia.
    Účtovanie je OK.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    A ta ostrá faktúra je už konečná, alebo len faktúra k uhradenej zálohe??
    Ak je len faktúra k uhradenej zálohe, tak ja preúčtovávam len DPH, lebo Ti vzniká nárok, a až pri konečnej faktúre účtujem ako píšeš.
    takže : faktúra ku zálohe odpočet DPH: 343 AE/314 AE
    úhrada: 314 AE/221
    Konečná fa: 501/321
    343/321
    321/314AE
    314AU/343AE

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tá ostrá faktúra zo 7.6. asi nebude faktúra na základe dodania (teda neúčtuj náklady). Bude to doklad = faktúra k prijatej platbe. Takže na 314 necháš základ dane (odporúčam inú analytiku ako iné preddavky).
    DPH z ostrej faktúry si môžeš odpočítať.
    ...........
    Ak náhodou došlo 7.6. k plneniu = dodaniu služby, tovaru, tak potom môžeš zaúčtovať tak ako píšeš.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Správne Kejka 7.6.2006 došlo k dodaniu tovaru.

    Nebude to faktúra k uhradenej zálohe, lebo potom by musela byť suma na úhradu nulová, a ja na nej mám uvedenú sumu k úhrade: 200.000 Sk. Tá "ostrá" faktúra je vystavená tak, ako keby predfaktúra ani neexistovala. Suma preddavku je rovnaká ako suma za tovar, takže je to konečná faktúra.
    Ide o to, že mám úhradu skor ako je deň dodania a vlastne nemám zálohovú faktúru. /keďže v "ostrej fakúre nie je uvedené že sme platili zálohu/.
    Takže možem to zaúčtovať tak,ako som písala?

    opat zálohová faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.