Zavrieť

Porady

Určenie pracovného úväzku

Dobrý deň, n.o.(nezisková organizácia) k 1.7.2017 začína poskytovať služby LSPP (lekárska služba prvej pomoci) . A objavil sa problém, pretože n.o. nemá momentálne zamestnancov. Chce prijať sestry na výkon takýchto služieb. Pracovná doba je Po-Pia od 16.oo hod- 22.oo hod. a v S,N, a Sviatky je od 07.oo - 22.oo hod.
Sestry budú pracovať podľa rozpisu služieb, tak " ako budú vládať, môcť a chcieť" ....tieto sestry majú iných zamestnávateľov, ani u jednej z nich nejde o jediného zamestnávateľa. Správna rada im chce ponúknuť riadnu pracovnú zmluvu.

neviem ako im stanovím pracovný úväzok , predpokladám, že sa tu jedná o 1- zmennú pracovnú prevádzku so 40 hod. pracovným týždňom?
a ešte ako môže jedna zdravotná sestra odpracovať prac. dobu od 07.oo - 22.00 hod? Je riešenie ako by sa v S,N,a Sviatky platila pracovná pohotovosť (na pracovisku) s vyťaženosťou (myslím výkon v práci), kt. určí zamestnávateľ? Ak by určil vyťaženosť v priemere na každú takúto zmenu 2/3, výkon v práci by bol 10 hodín, je to takto v poriadku?
ďakujem (stále som nedostala odpoveď v Drakovi)
7 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko hodín realne odpracuje jedna sestra za týždeň ? Ak má zmluvu u iného zamestnávatela na plný úväzok, 40 hod. sa mi zdá veľa ...
veronikasad Pôjde o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, treba urobiť rozpis služieb podla plánovaného počtu sestier a stanoviť týždenný úväzok (nemusí byť u všetkých sestier rovnaký). Na príp. záskok zobrať dohodárky.
Mila123 každý mesiac im budem meniť pracovné úväzky? a dohodárky? na 15 hod. službu ? nemysliteľné......
Mila123 nikto iný sa nenájde? potrebujem poradiť....
Mila123 prosím....
ivka70 a keby ste si objednavali a platili len sluzbu od povodnych zamestnavatelov? Cize sestry by platil v dany cas povodny lekar, a vam by fakturoval ich pracu?
Mila123 aj to je riešenie (pre takých lekárov, kt. prídu slúžiť so svojimi sestrami), tieto sestry sú z lôžkových oddelení a.s. (štátom riadená akciovka) a liečebných ústavov (takže tam je určite cesta zarúbaná).....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja ti to ako laik aspoň posuniem ... kým dakto sa nájde
    že veľmi ťažko môžeš dať do zmluvy úväzok "ako sa mi chce, ako vládzem a môžem" podľa mňa musíš určiť nejaký hodinový rozsah (alebo v zlomkoch) . a tiež to je práca na smeny - či?
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...9sBDjWGOBnWHCg
    Naposledy upravil Katy a R : 19.06.17 at 09:46

    Určenie pracovného úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.