Zavrieť

Porady

Hľadám kompresor do 230v zástrčky

Dobrý deň,
zháňam kompresor na fúkanie pneumatík do klasickej zástrčky, už som vyskúšala dva - prvý mal vadu a bol vraj z kazovej séria tak ich sitahli z distribúcie a druhý zase neviem používať, nemá tú páčku na zastavenie vzduchu, takze kým ho po dofúkaní pneumatiky odšróbujem utečie mi z pneumatiky všetok vzduch. viete mi odporučiť zo skúsenosti dobrý kompresor na 230V, ktorý sa ľahko používa a nebude ma stáť výplatu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež nerozumiem tomu..... kompresory majú často na hadici koncovky - a stačí len pritlačiť na ventil (samozrejme s vloženým vnútorným ventilom) a fúkať. Tlak vzduchu z kompresora totiž prekoná odpor pružinovej ventilovej vložky

    a dohusťuje.
    Sú aj koncovky s "páčkou", ale tá je len na to, aby sa koncovka prichytila k ventilovému výstupku duše..
    Príklad:



    Teda sa nehustí do "vyšrubovaného" ventilu.
    slady cize ten zavit je tam iba na to aby sa mi to "nevysmyklo" a v podstate to staci len dobre pritlacit k ventilu a mozem fukat?
    misoft Bingo!

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    google - hladat - "auto kompresor 230V"
    Je tam aj za 30, ale osobnu skusenost nemam so ziadnym, ja fukam rucne, vravim si aspon trochu fyzickej aktivity.
    Naposledy upravil vicktor : 20.06.17 at 11:12

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    takze kým ho po dofúkaní pneumatiky odšróbujem utečie mi z pneumatiky všetok vzduch.
    Tak tomu teda veru nerozumiem.
    Čo a kde vlastne sa šróbuje.
    Veď hadica-nástavec sa pritlačí na ventil pneumatiky a hajde fúkať....veď na benzínkach je to takto.
    Kúp si len hadicu s patričnými parametrami a fertig. Povedzme, že niečo takéto.
    https://www.hej.sk/sada-pneu-einhell-3-dilna/
    Alebo z väčšej ponuky
    https://www.google.sk/search?q=hadic....0.4fD9NHr34MI
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slady no je tam taky zavit, ten pri fukani nemusim prikrutit k zavitu na pneumatike? staci prilozit? ja viem ze sa pytam ako dement ale nikdy som to nerobila, nedofukujem pneumatiku na aute ale na kolese ktore je o velkosti mensieho bicykloveho kolesa, ale koniec ma normalne ako autopneumatiky. ide o to ze som sa to snazila doma dofukat, ten koniec hadice som prikrutila k ventilu na kolese na pevno a potom kym som ho po dohusteni odkrutila tak sa mi to z tej duse vyfucalo lebo sa to tazko odkrucalo... naco je tam ten zavit, ak to staci len pritlacit?
    vicktor Ak je na koncovke zavit, treba ho zakrutit, ale:
    1. uniknut moze trochu vzduchu, nie vsetko
    2. male bicyklove koleso fukat kompresorom???
    3. maly bicykel vezmi na cerpacku a nafukaj tam
    4. pozicaj si rucnu pumpu od suseda, kamarata, kolegu, ...
    buchač slady (Dnes 09:32) ... naco je tam ten zavit, ak to staci len pritlacit?
    ================
    Závit je tam na hentie krytky ventilu.
    https://www.google.sk/search?q=krytk...HWKmBX0QsAQIEw
    slady to je take elektricke koleso co sa nan postavis a ide to :-) moj chlap ma a lenivy je sam si to dofukata chce kompresor no... a samozrejme to nevie sam dofukat tak sa s tym babrem ja.
    vicktor A ma aj nejake vyhody? Myslim taky lenivy chlap...
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    normálne " páčku na zastavenie vzduchu" odrež a používaj holú koncovku nasunutím na ventil, v minulom tisícročí s tým nebol problém, teraz v novom miléniu sú rôzne vylepšenia
    vicktor Ako odreze packu, ktoru nema? Ona ju prave chce - tou packou sa koncovka hadicky upevnuje na ventil.
    ivka70 20.06.17 05:41 odstránil(a) z Porady

    Hľadám kompresor do 230v zástrčky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.