Zavrieť

Porady

Zmena nadriadeného

Dobrý deň,
Pred týždňom sa nám v práci zmenil priamy nadriadený. Starého nadriadeného máme uvedeného v "Popise pracovného miesta" ( podpisované spolu s pracovnou zmluvou), nový nadriadený je uvedený len v organigrame spoločnosti. Ktorý dokument má "prevahu"? Mám sa riadiť podľa aktuálneho "Popisu prac. miesta" pokiaľ odo mňa nebude chcieť zamestnávateľ podpísať nový "popis" (s novým nadriadeným)? Môžem so zmenou nadriadeného nesúhlasiť a nepodpisovať?

Edit: upravene na "popis prac. miesta"

Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil Dusan5 : 21.06.17 at 16:26 Dôvod: Edit: upravene na "popis prac. miesta"
4 komentárov     zbaliť
veronikasad V pracovnej zmluve máš uvedeného priameho nadriadeného? Alebo kto v zastúpení organizácie zmluvu podpísal?
Dusan5 Ospravedlnujem sa, moja chyba poplietol som to :/ Priamo v pracovnej zmluve nieje uvedeny nadriadeny, ale spolu s pracovnou zmluvou som podpisoval "Popis pracovného miesta" kde je pozadavana kvalifikacia, pracovna napln a nadriadenost/podriadenost. Tu je uvedeny ako moj jediny nadriadeny veduci projektu a veduci projektu aj tento "popis prace" so mnou podpisoval. Samotnu pracovnu zmluvu podpisoval so mnou konatel.
veronikasad V popise pracovného miesta nás konkrétne meno, alebo len funkciu?
Dusan5 Len funkciu, ale novy nadriadeny tuto funkciu nema a ani nebude - veduci projektu sa nam nemenil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na zmenu nadriadeného nie je potrebný tvoj súhlas.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak sa ti nemeni pracovna napln ani miesto vykonu prace, ci plat, organizacna zmena vo firme nema vplyv na tvoju pracovnu zmluvu. Nadriadenost a podriadenost vyplyva z aktualne platnej organizacnej struktury firmy.

    § 43
    (1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:
    a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
    b) miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
    c) deň nástupu do práce,
    d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.
    (2) Zamestnávateľ v pracovnej zmluve uvedie okrem náležitostí podľa odseku 1 aj ďalšie pracovné podmienky, a to výplatné termíny, pracovný čas, výmeru dovolenky a dĺžku výpovednej doby.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    zbytočne riešiš "čo keby", ak to nový nadriadený bude chcieť meniť, zmení to, popis pracovného miesta bude podľa jeho predstáv, čo bude chcieť zmeniť, zmení, máš možnosť sa rozhodnúť, podpísať, alebo odísť

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Neviem, s cim mas problem. Ty si chces v zamestnani sam vyberat nadriadeneho?

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Môžem zo zmenou nadriadeného nesúhlasiť a nepodpisovať zmenenú pracovnú zmluvu?
    ------------------------------------------------------------------
    Môžeš s podmienkou, že nadriadený budeš ty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.