Zavrieť

Porady

Číslovanie došlých prijatých faktúr

Chcela by som sa opýtať či môžem číslovať faktúry prijaté podľa toho ako mi prišli? Alebo sa tam musí dodržať číselný rad podla dátumu vystavenia príp. dodania? Hovorí o tom nejakým spôsobom zákon o účtovníctve?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Dobrý deň číslovanie faktúr by malo byť chronologicky , ak Vám prídu napríklad dve faktúry v ten istý deň a majú iné dátumy vystavenia zradím skôr tú .....ktorá je skôr, ktorá ma skorší dátum vystavenia . V praxi sa to nedá dodržiavať úplne podla dátumov . Interné číslovanie si volíte sama napríklad DF , PF, V alfe plus sa dá naloviť interné číslovanie došlých faktúr podľa vašich predstáv .... a potrieb Ja osobne používam už roky interné číslovanie napríklad DF17001 a tak ako píše kukučka ak by som vedela že budem mať 1000 prijatých faktúr tak to číslovanie bude DF170001 :-)
    Žabinka som sa pobavila pred spaním.. milá prešmyčka..
    V alfe plus sa dá naloviť...
    Katka22 Aj naloviť sa dá :-) :-) :-) Ďakujemmmmmmmm :-) za upozornenie :-) to je asi tým že 30.06.2017 sa blíži :-)

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Čísluješ od 1 - čo najkratšie a najjednoduchšie. Menej ako 100 faktúr ročne DF1701, menej ako 1000 fa DF17001, atď DF170001.
    Účtovné programy majú číselné rozlíšenie napr. Alfa plus má 50170001
    Podľa dátumu nie, nedá sa kontrolovať či niektorá nechýba.
    Najlepšie zaradom ako ich dostávaš, niektorú máš ešte ten istý deň, niekto vystaví po týždni plus pošta...
    Doplnené:
    ten dátum som ťa zle pochopila, myslela som, že ho chceš dať do čísla. Už som videla faktúry od živnostníkov, kde číslo fa bol vlastne dátum vystavenia.
    Naposledy upravil kukučka : 23.06.17 at 20:09

    Číslovanie došlých prijatých faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.