Zavrieť

Porady

Stupeň náročnosti 3

Vážení poraďáci.
Priateľ ma požiadal, aby som mu napísala výpoveď zo zamestnania a pri čítaní jeho zmluvy ma napadlo zopár otázok, ktoré si neviem sama zodpovedať. prosím, neukameňujte ma hneď, ak budú veľmi primitívne
je vo firme zamestnaný už 8 rokov, ako technik minilabu a stupeň náročnosti práce má uvedený 3. chce výpoveď zo svojej strany podať k 1.8.2006 (výpovednú lehotu chce 2mesiace, čiže pracovný pomer mu zanikne ku 30.9.2006).
1. ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s výpovednou lehotou 2 mesiace, musí súhlasiť s 3 mesačnou výpovednou lehotou? ako v tom prípade postupovať?
2.týka sa môjho priateľa ( keďže je v 3 stupni náročnosti práce) toto: zo Z.č.650/2004 Z.z. o doplnkovom dôchodkovom sporení.
§12 ods.2
(2) Za zamestnanca, ktorý vykonáva práce, ktoré sú na základe rozhodnutia orgánu na ochranu zdravia zaradené do kategórie 3 alebo 4, platí príspevky zamestnávateľ. Účastník počas obdobia vykonávania týchto prác môže platiť príspevky.
3. čítala som v starších príspevkoch, že jeho minimálna mzda mala byť 9100, korún, môže žiadať o dodatočné doplatenie, ak ho zamestnávateľ s prepáčením okašľával?

<o:p></o:p>


<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    mironella
    Vážení poraďáci.
    Priateľ ma požiadal, aby som mu napísala výpoveď zo zamestnania a pri čítaní jeho zmluvy ma napadlo zopár otázok, ktoré si neviem sama zodpovedať. prosím, neukameňujte ma hneď, ak budú veľmi primitívne
    je vo firme zamestnaný už 8 rokov, ako technik minilabu a stupeň náročnosti práce má uvedený 3. chce výpoveď zo svojej strany podať k 1.8.2006 (výpovednú lehotu chce 2mesiace, čiže pracovný pomer mu zanikne ku 30.9.2006).
    1. ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s výpovednou lehotou 2 mesiace, musí súhlasiť s 3 mesačnou výpovednou lehotou? ako v tom prípade postupovať?
    2.týka sa môjho priateľa ( keďže je v 3 stupni náročnosti práce) toto: zo Z.č.650/2004 Z.z. o doplnkovom dôchodkovom sporení.
    §12 ods.2
    (2) Za zamestnanca, ktorý vykonáva práce, ktoré sú na základe rozhodnutia orgánu na ochranu zdravia zaradené do kategórie 3 alebo 4, platí príspevky zamestnávateľ. Účastník počas obdobia vykonávania týchto prác môže platiť príspevky.
    3. čítala som v starších príspevkoch, že jeho minimálna mzda mala byť 9100, korún, môže žiadať o dodatočné doplatenie, ak ho zamestnávateľ s prepáčením okašľával?
    <o =""></o><!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
    <!--[endif]-->
    S tou výpovednou lehotou si nerob starosti, pretože pri výpovedi danej zamestnancom je vždy dvojmesačná. Trojmesačná môže byť len pri výpovedi danej zamestnávateľom po 5 odpracovaných rokoch.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Stupne náročnosti uvedené v zákone o doplnkovom dôchodkovom sporení sú niečo úplne iné ako stupne náročnosti práce pre minimálnu mzdu. Tie nájdeš v Zákonníku práce v prílohe: CHARAKTERISTIKY STUPŇOV NÁROČNOSTI PRACOVNÝCH MIEST: Ide o náročnosť práce a tá je popísaná v tejto prílohe.

    mironella je offline (nepripojený) mironella

    mironella
    jooooj a zabudla som vopred poďakovať.
    ďakujem pekne za odpovede Zita4 aj tým, čo ešte pridajú.

    Stupeň náročnosti 3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.