Zavrieť

Porady

Stravovanie - peňažný príspevok

môže zamestnávateľ miesto stravných lístkov po dohode so zamestnancom vyplácať vo výplate príspevok na stravovanie? Ak áno v akej výške ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 no ide o to že mali kontrolu z inšpektorátu práce a samozrejme stravné lístky nemali zabezpečené tak teraz rýchlo vymyslieť spôsob ako to dať do poriadku...no ja som z toho paf......inšpektorátu práce povedali že poskytujú príspevok na stravovanie priamo vo výplate.
    Tweety Príspevok, ak ho poskytli, bolo potrebné zdaniť a odviesť odvody.
    timejka200 zamestnanec je zamestnananý len od 01.06.2017 takže výplata ešte nebola ani počítaná viem to tam ešte dať a normálne zdaniť. Bude to potom OK?
    Tweety A pozrela si ten §? Lebo pri FP to nie tak, že nedám SL, nezabezpečím stravovanie, tak šup FP.
    timejka200 no píše sa všade že iba vtedy môže poskytovať peňažné plnenie miesto stravných lístkov ak neviem zabezpečiť inde stravu....alebo ak má papier o lekára....teda ten zamestnanec
    Tweety A tu je to splnené? To si nenapísala.
    timejka200 no nie je.........ach jaj čo teraz....asi z toho nevykľučkujeme...chcú sa vyhnať pokute teraz ale nerozmýšľajú predtým....a teraz ja čo spravím zázrak?
    Tweety Stále ešte možno poskytnúť SL, hoci dodatočne.. To si mala poradiť.
    timejka200 no ale oni to nechcú.....akože tu to funguje tak....tu na nič zamestnanec nemá nárok.....celé zle
    Tweety Tak majú smolu. Pokute sa takto nevyhnú.
    timejka200 no a ja ani spať nebudem vedieť hľadám spôsoby.......ale asi n ie sú...ešte keby mali nejakú faktúru od jedálne kam chodia konatelia na obedy....či?
    Tweety Takže konatelia obedujú za firemné a zamestnanci za svoje, porušujú zákon a ty ich ešte chrániš, no zaujímavé.
    timejka200 akože dovoľ ja ich nechránim len som zamestnaná takisto vieš tu žijeme v takom okrese nebudem menovať že musíš robiť to čo ti povedia....ty asi nemusíš ...ale žiaľ tu nemáme na výber svinstvo sa deje....no čo mam robiť
    Tweety Akože dovoľ ? To čo má znamenať? Za tie roky, čo si tu, som ti veľakrát pomohla a z tvojej strany nebola snaha ani len poďakovať a nijako som ti to nevykričala, tak si ten tón nabudúce odpusť.
    timejka200 prepáč, ale taký tón ako si použila ty...tiež nie je bohviečo..ak nechceš pomôcť nemusíš....ale nemusíš ani zbytočne komentovať.
    Tweety Aký tón som to použila? Poradila som ti dosť a nakoniec som len zhrnula fakty. Ak to je pre teba zvláštny tón, tak neviem. Mala by si mať viac pokory a úcty k tomu, kto ti nezištne radi už pekných pár rokov. Ale asi chcem veľa.
      zbaliť

    Stravovanie - peňažný príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.