Zavrieť

Porady

Ma vplyv schvalena vyska uveru na predajnu cenu nehnutelnosti ?

Ak znalec ohodnoti nehnutelnost kvoli uveru napr. na 50 tis eur, v kupno predajnej zmluve musi byt uvedena tato suma? Alebo moze byt aj ina? Keby bola nizsia, moze to mat vplyv na poskytnuty uver ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    kupna cena moze a casto je ina, niekedy menej, niekedy viac. Banka bude brat hodnotu nehnutelnosti zo ZP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misomiso No to teda urcite nebude. Taku banku nepoznam, Moze by ina ale nie nizsia.
    ivka70 Moze a casto byva kupna cena nizsia.
    Znalecky posudok sluzi na zabezbepcenie uveru, ako sa kupujuci s predavajucim dohodnu na cene, je uz cisto ich vec. Ak sa predavajuci chce zbavit nehnutelnosti rychlo, casto znizi cenu len kvoli rychlosti predaja.
    Sona61 Dakujem za odpovede.
    jelalim misomiso, banka sice pozaduje kopiu Vasej zmluvy, ale hodnotu nehnutelnosti , teda zabezpecenia povazuje to co je v ZP. Nie je banka, ani sporitelna v SR ktora by to tak nerobila.
    vicktor Alebo aj nie.
    Klient donesie ZP, banka to prepocita koeficientom a ma novu cifru.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ako sa to vezme - ma: ak kupujuci dostane nizsi uver, predavajuci znizi pozadovanu cenu ... inak nema, su to nezavisle veci.

    Ma vplyv schvalena vyska uveru na predajnu cenu nehnutelnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.