Zavrieť

Porady

Vyliate zaklady

Dobrý deň,

sused si robil nové základy a múr, základy vôbec nezažaloval a všetko sa "vylialo" aj na našu stranu pozemku. Dohodli sme sa ze si to oseká ale zatial nič a pokračuje v stavaní v rovnakom štýle. Koľko môžu zasahovať základy do nášho pozemku ? lebo pod zemou to je určite aj viac. Môžem si to dať odkopať a orezať na jeho náklady? Ďakujem za rady
20180267_10207659575247209_951822960_o.jpg  
20180431_10207659570167082_575447854_o.jpg  
20180474_10207659568807048_1184697328_o.jpg  
20187335_10207659574127181_1154465555_o.jpg  
20205659_10207659571047104_1127504799_o.jpg  

20205789_10207659573647169_1629397955_o.jpg  
20205892_10207659571487115_1808234955_o.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Oznám to na stavebný úrad a žiadaj odstránenie stavby.
    Keď mu osekáš základy a múr spadne, budeš mať na krku spôsobenú škodu.
    Michal.novo Aha ďakujem teda .. tak najskôr mu to poviem že budem žiadať odstránenie stavby a keď sa nebude nič diať oznámim to
    Ing. Ľubomír Janoška A daj mu na to vymedzený čas.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    "základy vôbec nezažaloval" Tak zaklady treba zažalovať!
    Robil to po vzajomnej dohode? Mur moze byt stredom na hranici. Robil to sam bez suhlasu? Mur musi byt iba u neho.
    Vraj ste sa dohodli ze oseka - asi dokoncenie povazuje za potrebnejsie nez sekanie. Treba mu pripomenut.
    Spravit sam a pytat peniaze bude komplikovane ... teda pytat nebude komplikovane, lez dostat ich od neho.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michal.novo Pardon to malo byt zašalovane nie žiadna dohoda pred tým začal sám múr má cca 3 metre. Ono to trvá už dlhšie teraz po asi 2 rokoch pokračuje bol som za ním nech si to normálne spraví a aj tak je asi 10 cm na našom pozemku neviem o čo mu ide
    branislavp No, to veru nie je dobrý sused. Ak mal v úmysle robiť múrik, tak Ťa mal k tomu zavolať, aby si sa ku hranici vyjadril. Nariaď mu, nech si urobí GP a podľa toho nech robí múrik - plot.
    Michal.novo Práveže tam mal aj geodeta aj som bol pri tom že je to v poriadku ... ale dopadlo to tak ako na fotkách ...ešte sme mu prízvukovali nech to spraví poriadne nech sa to nevyleje .. ten základ je dosť v zemi keď to oseka len na vrchu tak to nebude bohviečo lebo my tam sadime tak sa ani orať nebude dať normálne ako predtým
    branislavp Ak to bude komplikované odstrániť, ďalšia možnosť je na jeho náklady opäť zavolať toho istého geodeta, nech vymeria, koľko Tvojej pôdy zabral tým plotom, nech Ti vynahradí na inej časti toho pozemku. Tu by mjusela byť vyhotovená aj zámenná zmluva s tým GP a na náklady toho "šikovného suseda" to dať zapísať na kataster. Ak sa toto nedá zrealizovať, tak jednoducho nech odstráni na svoje náklady ten nezdarený plot, tvrdo ísť za tým, toto dobrý sused nerobí.
    Michal.novo To už sa nedá na výmenu má to po celej dĺžke pozemku .. veď uvidím ako to dopadne
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Mal si sa s ním dohodnúť, že nechceš žiadny jeho múr na Tvojom pozemku. To je jeho stavba, nepraješ si jeho plot na Tvojom pozemku.Podľa tých obrázkov vidno, ako má odkopané na betónovanie a ako ten betón (betónovy základ )" tisne" na Tvoju stranu, len aby bol vprataný na Tvoj pozemok. Podľa mňa to sa nedá osekať, lebo je ten betón vyliatý a zaschnutý vo vykopanom priestore pre betónový základ, teda v základe a na to sú pokladané a betónom zaliaté stavebné prvky, neviem ako sa volajú.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martuk volajú sa DT-čka, resp. debniace tvárnice, inak s tvojím príspevkom súhlasím.
    Michal.novo praveze my sme sa s nim dohodli ale na druhy den bolo vsetko inak , nemal to dokoncene tak sme to este nejak ani neriesili ale teraz zacal s pokracovanim muru a zase ten isty problem tak ma to uz nebavi chcem to riesit. ..co s tym mam teda spravit ? rozpraval som sa s nim ze do konca augusta to oseka ale o tom pochybujem..lebo je toho fakt dost
    Martuk najlepšie bude, keď sa poradíš s nejakým právnikom, nech si to príde pozrieť, vysvetlíš mu situáciu a on už by ti mal poradiť. Ale rátaj s tým, že tvoje susedské vzťahy so susedom budú v prdeli a určite ti sused bude robiť prieky
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Urobil ti bordel pred dvoma rokmi na tvojom pozemku a teraz mu v tom dovolíš pokračovať? Nič nesekaj! Pri takej "kvalite" práce sa o pár rokov ten plot môže aj vyvaliť a ty budeš "vinný. Ten geoget mal niekedy v ruke kelňu?
    Michal.novo geodet to podla mna aj dobre zameral len chyba bola asi pri betonovani ked sa to tak vylialo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.