Zavrieť

Porady

DPH na clo

Treba faktúru za clo, prepravu tovaru z USA,a prenájom kontajnera od rakúskej firmy platcu DPH dodaniť? máme DIČ SK
Naposledy upravil Dašena O. : 19.07.17 at 03:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Clo nepodlieha DPH. Medzinárodná doprava, v tomto prïpade, bude zrejme oslobodená od DPH.
    Na prenájom kontajnera musí byť faktúra a z tej musí byť režim DPH zjavnÿ.
    Dašena O. z faktúry nie je zjavná DPH, lebo faktúra od rak.firmy je celá oslobodená od DPH a je tam všetko, zato mi to nie je jasné, či to mám zvlášť dodaniť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    preprava vstupuje do OC, DPH vyrubí colnica..
    z cla sa neplatí DPH..
    a prenájom ti už napisal profesional..
    nemáš colný výmer? platíš to, čo vyrubia, je to rozpísané, zvlášť clo, zvlášť DPH..
    Žabinka Dašena O. (Dnes 06:00) z faktúry nie je zjavná DPH, lebo faktúra od rak.firmy je celá oslobodená od DPH a je tam všetko, zato mi to nie je jasné, či to mám zvlášť dodaniť
    v otázke popísané: clo, preprava tovaru z USA,a prenájom kontajnera - je všetko na jednej faktúre?
    a aký paragraf pre oslobodenie je udaný?
    rakúska firma preclievala tovar? alebo kto platil clo..
    ak je oslobodenie podľa §48 ods.8 Zákona o DPH, tak faktúra vstupuje do OC, treba ju doložiť s tovarom na preclenie.. a potom platí čo som písala vyššie..
    ak všetky colné záležitosti riešila rakúska firma vo svojom mene, tak faktúru treba samozdaniť,, ako klasický prenos DP z IČŠ.. a je rakúska firma platiteľ DPH vo svojom štáte?
    možno sa ťa týka toto http://www.enoviny.sk/print.phtml?cid=52019 ale ťažko niečo poradiť, keď zadanie je nejasné..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.