Zavrieť

Porady

Koľko je súdny poplatok za zrušenie udelenia súhlasu sídla spoločnosti ?

Sro-čke som ako jediný vlastník nehnuteľnosti zrušila súhlas s udelením sídla spoločnosti. Sro si oznámenie neprevzala ani sa na danej adrese nezdržiava. Chcem napísať oznámenie na okresný súd o zrušení súhlasu. Moja otázka je: budem platit nejaký správny poplatok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    66 eur

    Pozri Civilný mimosporový poriadok okolo týchto paragrafov
    § 289
    Konaním o zosúladenie údajov sa má dosiahnuť zhoda zápisu v obchodnom registri so skutočným právnym stavom inak, ako na základe návrhu na zápis údajov do obchodného registra.
    § 290
    (1) Návrh na začatie konania o zosúladenie údajov môže podať každý, kto má právny záujem na správnosti údajov zapísaných v obchodnom registri alebo každý, koho sa zapísané údaje týkajú, najmä spoločník zapísanej osoby alebo člen štatutárneho orgánu zapísanej osoby.
    § 292
    Účastníci
    (1) Účastníkmi konania o zosúladenie údajov sú navrhovateľ, zapísaná osoba a osoba, ktorej údaje majú byť do obchodného registra zapísané alebo z obchodného registra vymazané.
    § 281
    Zápisom údajov do obchodného registra sa rozumie aj zápis zmeny údajov a výmaz zapísaných údajov.

    súdne poplatky - pozri prílohu (na konci položka 17 písm. c)
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...92/71/20170701
    Položka 17
    Vo veciach obchodného registra
    c) z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie ... 66 eur
    Naposledy upravil Mária27 : 19.07.17 at 13:21

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Podaj podnet na príslušný súd - oznámenie o zrušení súhlasu so sídlom pre obchodnú spoločnosť - bez poplatku
    arasidka ďakujem za info

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    S tvojim oznámením súd neurobí nič. Ak chceš dosiahnuť výmaz ex offo, musíš podať kvalifikovaný návrh.
    arasidka mne nejde o výmaz, ide mi o to aby na danej adrese sro nefigurovala
    profesional Registrový súd nemôže vymazať sídlo z ORSR, kým nie je nahradené iným.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zmenit sidlo spolocnesti ty nemozes, to moze len spolocnik alebo konatel. Cize sud s takym oznamenim nic neurobi.
    Sudny poplatok sa tu sice neriesi, ale tu sa uz rovnaky problem vyskytol, je tam ja navod, co treba urobit:

    http://www.porada.sk/t170369-zrusenie-sidla-firmy.html
    http://www.porada.sk/t208647-ako-zru...i-konatel.html
    arasidka ďakujem za info, viem že ja sídlo spoločnosti nezmením, išlo mi o to že ak dám oznámenie na súd koľko budú súdne poplatky za takéto súdne konanie
    ivka70 Osobne si myslim, ze sud nema co robit s takym oznamenim .....

    Koľko je súdny poplatok za zrušenie udelenia súhlasu sídla spoločnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.