Zavrieť

Porady

Povolenie, kvôli odvodu kondenzátu z klimatizacie?

Ahojte, chcem si dať klimatizáciu na balkón, a kondenzát by odtekal do zelene pod domom. Potrebujem nejaké povolenie, kvôli tomu kondenzátu? Patrí kondenzát medzi odpadové vody?
Naposledy upravil elisabeth1979 : 20.07.17 at 14:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Kondenzat z klimatizacie je vyzrazana vzdusna vlhkost na studenom telese vymennika - je to cista voda - povolenie na kondenzat beznej klimatiazacie som este nevidel (ani o tom nepocul)
    Naposledy upravil dmc : 29.07.17 at 17:03
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 z klimatizácie je gramaticky správne
    sito Na kondenzát nie. Na klimatizáciu??? Na balkóne, ak je skrytý a hlučná v norme, nie. Keď môže byť na balkóne klimatizácia môže byť na balkóne aj zberná nádrž na kondenzát. Ale to je robota naviac, že?
    dmc odtekat bude aj tak
    sito Aj pohár pretečie ...
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Tazka otazka, resp. tazke riadne riesenie.
    Jeden kurenar (aj kondenzacny kotol produkuje kondenz) mi povedal ze to kludne mozem pustit do zahrady do trativodu, iny ze je to vysoko jedovata kvapalina, moze sa odviest iba do kanalizacie kde sa riedi "inymi pritokmi" a hlavne zasaditym mydlovym/saponatovym roztokom.
    Volne kvapkat z vysky do parciku? Opytaj sa susedov, zamietnu. Ak sa neopytas, napadnu. Hoci kade-tade po meste z doinstalovanych bedien to kvapka na chodniky...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Mne "kape" hlavne zvukovo kondenz....ksichta z posledneho poschodia susednej brany-panelak 3vchody......zjavne nemal tieto starosti....kvap...kvap...kvap...príma pocuvat
    bettylou pre Lui, po reťazi by to len stekalo, dá sa dať, ak to nie je 100 poschodí
    lujza.j Retázka-"zvonkohra"ale ina áno...
    bettylou u nás v dzedzine takú klímu nemáme, tu stromy a tráva plus kriaky ?
    dmc je v tom troksu zasadny rozdiel. Kondenzat s kurenia prichadza do kontaktu zo spalinami kotla a preto je kysly....slaba kyselina. Kondenzat s klimatizacie je vyzrazana vzdusna vlhkost - takmer cista voda.
      zbaliť

    Povolenie, kvôli odvodu kondenzátu z klimatizacie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.