Zavrieť

Porady

§7a

Prosím o radu. Moja firma je registrovaná podľa §7a.Mám prijatú došlú faktúru za TOVAR. Musí moja spoločnosť za tento tovar zaplatiť DPH aj keĎ som regi. podľa §7a a nie podla §7? Lebo ja to chápem ta,, že keĎ som podľa §7a výkaz DPH posielam iba za služby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    ak nespĺňaš podmienku nadobudnutia tovaru 14 000 za rok, tak neposkytni IC dph a vtedy ti tovar vyfakturujú s ich daňou. Ak si im však poskytla iČ DPH a je aj na faktúre, ide potom o nadobudnutie tovaru. Zdaňuješ v SR, ale nemáš nárok na odpočet DPH, lebo nie si platiteľ.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martinka2109 Keď nesplnam podmienku nadobudnutia tovaru 14 000 € za rok. som podľa §7a a na faktúre je moje IČ DPH tiež musím zaplatiť daň?
    Martinka2109 Keď som podľa §7a automaticky som podľa §7?
    Reina áno, ak ste sa rozhodli, že poskytnete ič dph (aj keď registrácia je podľa §7a) tak vám vyfakturovali tovar bez dane a daň zaplatíte vy v SR. DPH sa nemôže len tak stratiť.
    Tá registrácia §7a platí aj pre §7. Lebo ak ste už registrovaná podľa § 7a a išli by ste na registráciu § 7, už ju DU nerobí, automaticky vám platí IČ DPH pridelené pri registrácií § 7a. Máte na FA aj DPH vyčíslenú, či nie? Mal by tam byť odkaz aj na §64 ich zákona. Je tam niečo také?
    Martinka2109 Je to faktúra za tovar od Poliaka s IČ DPH pre mňa regist. podľa §7a. Faktúra je bez DPH a taký zákon tam nieje.
    Reina Toto je rovnaké pre celú EU, aj keď my máme svoj výmysel typu § 7 a 7a. Ale to je v podstate jedno, poliak ak má tvoje iČ DPH tak vystavuje bez dane, ak by ho nemal, musel by vystaviť s daňou (teda, ak je on platiteľom), Lebo ak nie je - tak sa nič nedeje a vtedy sa nerieši u nás nič ohľadom DPH.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.