Zavrieť

Porady

Prepojenie dvoch PC cez internet.

Potreboval by som pripojiť svoj počítač k inému, tak, aby som vedel previesť na diaľku jeho údržbu. Našiel som na to nejaký program Hamachi, je to dobrá voľba? Potreboval by som vedieť podrobnosti pripojenia, vie niekto pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zavisi od toho, co chces medzi nimi robit.
    Ja takto na spravu ineho pocitaca, na pripadne upravy ci pozretie chyby, pouzivam TeamViewer.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, vlado 33, taiko, afrikánka
    4
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Potrebujem, nainštalovať nejaké programy, prečistiť.
    ivka70 To sa cez Teamviewer da.
    vlado 33 Ešte som chcel vedieť ako to funguje. Program sa inštaluje do oboch PC? A ako nadviažem spojenie?
    Chobot Nainštaluješ to do oboch PC, spustíš. Na druhej strane ti povie číslo, ktoré mu ukazuje TW a ty si ho vyhľadáš. Spojíš a vidíš jeho obrazovku. Dajú sa aj súbory prenášať (kopírovať) z jedného do druhého PC.

    Ja som tak robil údržbu svokrovi.
    taiko ja by som len poopravil. TeamViewer sa ani nemusi instalovat. Staci ho na oboch PC spustit
    afrikánka Mne cez TeamViewer10 robieva údržbu syn. Ja mu cez telefón nadiktujem ID a takto môže začať"pracovať" na mojom PC. Na ploche mám naištalovaný TmV, ale neviem, ako sa mi to tam dostalo, dal to tam môj syn? Počítač som podedila po ňom
    ivka70 Su 2 verzie programu, jednoduchsia, ktora len umoznuje pripojenie a zlozitejsia, ktora umoznuje pripajat sa aj pripojenie. Mozes ich skombinovat a mozes matl len tu druhu na oboch. Podstatne je mat kompatibilne verzie, najlepsie tu istu verziu na oboch.
    Nie je potrebne ich instalovat, na nekomercne ucely sa da pouzit len spustenim.
    ivka70 afrikanka,na ploche budes mat asi odkaz a da sa to cez ID, ak ide o pocitace, ktore sa vzdy pripajaju jeden k druhemu, ide to nastavit aj s trvalym ID, takze netreba diktovat
    afrikánka Trvalé ID......to by potom mohol vstúpiť hocikedy. Asi rešpektuje moje súkromie na Pc, alebo nie je vôbec zvedavý.
    Pochopila som to správne?
    ivka70 Stale by si videla v pravom dolnom rohu, ze je pripojeny, len by sa ta nemusle pytat na heslo, ID pocitaca je stale rovnake. Nebolo by tam heslo generovane automaticky, ale fixne zadane.
    afrikánka ďakujem, za info
    vlado 33 ivka70... ďakujem, podarilo sa mi pripojiť a urobiť potrebné veci. Ešte raz...vďaka.
      zbaliť

    Prepojenie dvoch PC cez internet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.