Zavrieť

Porady

Nepreclili mi tovar

Dobry den, nakupila som tovar z ciny ktory chcem predavat na svk. Tovar bol poslany z Ciny cez Amsterdam, na baliku bola len holandska adresa. Tovar mi prisiel az domov bez toho aby ho zastavili colnici. Ako mam teraz postupovat? Dakujem
misoft Asi bol preclený v Holandsku - pozisťuj, ako to presne bolo. Tovar z krajín mimo EU sa preclieva v krajine, kde bol podľa údajov prvotne doručený a prechádza celým colným riešením podľa krajiny doručenia.
Pokiaľ prešiel týmto konaním - bol vpustený do obehu v EU (a teda už platí voľný obeh tovaru).
Pokiaľ neprešiel, musíš dodatočne precliť. Informuj sa na Colnej správe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak bol tovar takto uvoľnený do voľného obehu, znamená to, že bol deklarovaný ako neobchodný. Nesmieš s ním v EU, tj. ani v SR obchodovať. Je tvoja vina, že odosielateľ nedeklaroval tovar ako obchodný.

    Ak s ním chceš obchodovať, musíš ho dať opätovne precliť. Avšak v krajin, kde prvý krát vstúpil do EU. Tj. asi v Holandsku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.