Zavrieť

Porady

Overenie podania trestného oznámenia

Keď mi niekto oznámi, že podal na mňa trestné oznámenie, dá sa to na polícii overiť, alebo mi to nepovedia? Pýtam sa preto, lebo neverím tomu, źe na mňa dotyčný trestné oznámenie naozaj podal... Vďaka.
buchač Ono to nie je až také jednoduché, ako by sa aj zdalo.
Podanie sa dá dať aj na políciu a aj na prokuratúru.
Osobne si myslím, že aj keby si vedel presne, že kde a kedy bolo podanie dané, tak veľmi nepredpokladám, že pochodíš.

Ale ak by bolo podané, tak sa to dozvieš náležitým spôsobom a postupom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Legálne sa k takej informácii nedostaneš. Informácie o trestných oznámeniach, trestných konania a rozhodnutia v nich, je evidovaný v informačnom systéme DVS, ktorého prevádzkovateľom je MV SR. K údajom z DVS majú prístup len orgány činné v trestnom konaní a aj to len vybrané osoby, prostredníctvom ktorých do toho systému pristupujú. Ani väčšina vyšetrovateľov k tomu nemá prístup a musia žiadať o informáciu povereného pracovníka.

    Ty ako osoba sa o tom legálne nijako nemôžeš dozvedieť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vyčkaj, keď ťa predvolajú, tak to podal. Keď ťa nepredvolajú, tak to nepodal.
    profesional To nie je pravda. Značná časť trestných oznámení je odmietnutá aj bez vypočutia toho, voči komu smerujú. Tj. mohlo byť podané, nemusia ho zavolať na výsluch, môže byť odmietnuté, čo ale neznamená, že nebolo podané.

    Overenie podania trestného oznámenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.