Zavrieť

Porady

Výpovedná lehota- neumožnenie vykonávať svoju prácu podľa PZ.

Pozdravujem, prosím o radu. Podala som písomnú výpoveď s dvojmesačnou lehotou. PZ mám na dobu neurčitú . Prac.pomer končí- s výpovednou lehotou ku 30.9.2017!!!!. Teraz sa mi zamestnávateľ vyhráža, že ako som si dovolila dať výpoveď (JEMU), že to sa nerobí.Doteraz to neriešil ani sa mi k výpovedi podanej písomne nevyjadril.Dnespo výmene názorov som zistila, že mi odpojil všetky prístupy a pomenil heslá, ktoré potrebjem k vykonávaniu svojej práce, pravdepodobne sa zajtra nedostanem k ničomu a nebudem môsť nič robiť. Preto prosím o radu, čo robiť, mám ostať pred dverami 8 hodín,? Ako sa brániť aby mi nedal absenciu a porušenie prac. disciplíny. Pomôžte mi , podradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Výpoveď je jednostranná, takže nepotrebuješ jeho (ne)súhlas. Do práce nastúp, ak ti nepridelí žiadnu prácu, tak tam len budeš. Isto pochopí, že ten čas bude musieť zaplatiť.
    zuzka34 Ďakujem. Myslíte , že bude stačiť dôkaz mojej "dochádzky " okrem tej písanej na papieri a jmoje foto pri príchode do práce a foto pri odchode s časovými údajmi, pre prípad konfrontácie? Viem, je to extrém, ale som bezradná a bojím sa, že mi už nezaplatí.
    zuzka34 ďakujem ešte raz za Váš čas a ochotu.

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    pokial tie prístupy a hesla potrebujete tak ho písomne upozornite, aby sa náhodou nestala taká situácia, že si nesplníte to, čím vas v zmluve zaviazal.. myslím pracovná náplň. niečo podobné mam aj ja... mne končí výpovedná lehota až 31.10.2017... tak držím palce...
    Zákonník práce je mi momentálne iba na príťaž
    zuzka34 dakujem, napísala som . Neverila by som, akí ľudia dokážu byť,nikto to ani neuverí, kým to nezažije na vlastnej koži.ten tlak je neskutočný, a pritom som len podala výpoved podľa zákona.
    januli plne Vás chápem..ja mám okrem tohoto kopu dalších problémov zo strany zamestnávatela a zvažujem oznámenie o obťažovaní, ktoré už dospelo k tzv. psychologickému šikanovaniu nikto si nezaslúži takéto správanie. všetci máme právo pracovať v prostredí bez obťažovania, diskriminácie. ludia ktorí sa vyvršujú na kolegoch alebo podriadených mávajú často nízke sebavedomie a tieto praktiky používajú aby sa cítili silnejšími.... držím palce ....

    Výpovedná lehota- neumožnenie vykonávať svoju prácu podľa PZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.