Zavrieť

Porady

Nedobrovoľná zmena pracovnej zmluvy

Som učiteľka 1.stupňa ZŠ, moja prax je 4 roky, teraz začína piaty. Pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú ako 100% učiteľ 1.stupňa. Riaditeľka mi na tento školský rok 2017/2018 chce zmeniť úväzok nasledovne: 17 hodín na 1.stupni, 1 hodina na druhom stupni a 5 hodín v škd. Samozrejme s tým nesúhlasím, tak prosím o radu, ako sa v tomto prípade brániť, alebo či mi môže a má právo znížiť úväzok ak nebudem súhlasiť. Žiakov máme dosť, dokonca bola prijatá nová prvostupniarka ktorej dala všetky hodiny na prvý stupeň. Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nikto ta nemoze nutit podpisat dodatok k zmluve

    nasledne je ale mozne, ze dostanes vypoved pre nadbytocnost

    informuj sa aj na skolskej inspekcii, ci ministerstve skolstva ... ucitelia maju aj svoj portal, tam sa tiez pytaj, mozno sa uz niekto aj sudil so zamestnavatelom
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    superstar777 ďakujem za odpoveď

    výpoveď dostať nemôžem, som tehotná a zamestnávateľ je o tom oboznámený

    pracovať plánujem do konca kalendárneho roka (4 mesiace), preto sa pýtam či sa mi oplatí zmeniť pracovnú zmluvu na taký krátky čas, po troch rokoch po skončení materskej s tým môžem mať problém, nakoľko sa mi úväzok zníži zo 100 % na 80%
    avalik urcite sa ti neoplati ... zamestnavatela si o tehotenstve oboznamila pisomne?
    superstar777 samozrejme
    superstar777 samozrejme
      zbaliť

    Nedobrovoľná zmena pracovnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.