Zavrieť

Porady

Do akej lehoty musí súd rozhodnúť vo veci odvolania o invalidnom dôchodku?

Dobrý večer, môj ocino podal odvolanie na súd ohľadom invalidného dôchodku. Neviete prosím vás koľko to bude trvať kým sa mu v tejto veci vyjadria, pošlú nejakú odpoveď? Je tam podľa zákona nejaká lehota? Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
Mária27 Kedy to podal? Teraz už o odvolaní proti rozhodnutiu ústredia rozhoduje generálny riaditeľ (§ 215 ods.4 zákona o sociálnom poistení).
Ewava Už je to dosť dlho vraj už cez pól roka, mama niekam telefonovala viac krát kde jej raz tvrdili,že pani ktorá to "má "je na PN a potom zas na dovolenke.
veronikasad Majka, prečo generálny riaditeľ? V poučení o opravnom prostriedku je uvedené že návrh treba podať príslušnému krajskému súdu alebo ústrediu SP(ktorá ho zrejme postúpi na súd)

Odvolávala som sa voči výpočtu starobného dôchodku, zo súdu mi prišiel termín pojednávania. SP pred začiatkom pojednávania chybu uznala, s novým výpočtom som súhlasila a pojednávanie bolo zastavené.
Mária27 Konanie o opravnom prostriedku začaté pred 1.7.2016 sa dokončí podľa doterajších predpisov. Teraz prerokúva odvolanie o dávkach GP a na súd sa podáva správna žaloba.
skln1 Veronika, ako si vedela, že vo výpočte je chyba? Nezarátali ti nejaké roky?
veronikasad Nezaratali mi obdobie evidencie na UP počas poberania ID, posledný polrok pred dovŕšením dôchodkového veku. Platila som si ako živnostník dobrovoľne poistenie v nezamestnanosti..
skln1 Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Do akej lehoty musí súd rozhodnúť vo veci odvolania o invalidnom dôchodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.