Zavrieť

Porady

sprostredkovanie predaja tovaru

Ak nemecký platiteľ DPH sprostredkuje pre slovenského platcu DPH predaj tovaru na území Nemecka, ako má vyzerať faktúra od nemeckého sprostredkovateľa? Má byť vrátane DPH alebo bez DPH. Kto v takomto prípade odvádza DPH, keď služba bola poskytnutá na území Nemecka ale pre slovenský subjekt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka5 je offline (nepripojený) katka5

    katka5
    Riešila som podobný prípad, ale sprostredkovateľom bol slovák, ktorý sprostredkoval predaj tovaru českého podnikateľa na Slovensku.
    Požiadala som o stanovisko Daňové riaditeľstvo a ich odpoveď bola nasledovná:
    V prípade, ak platiteľ dane sprostredkováva predaj tovaru napr. pre českého podnikateľa, a ak koná v jeho mene a na jeho účet, potom miestom dodania služby sprostredkovania, je to isté miesto ako miesto dodania sprostredkovávaného tovaru, a to je na základe §13 ods.1 písm. a/ citovaného zákona miesto, kde sa tovar nachádza v čase, keď sa odoslanie alebo preprava tovaru, osobe, ktorej má byť tovar dodaný začína uskutočňovať, t.j. Česko, V nadv)znosti na ustanovenie §2 ods.1 písm. b/ citovaného zákona služba sprostredkovanie nie je predmetom dane v tuzemsku, t.j. platiteľ dane fakturuje túto službu bez dane. Faktúru pri dodaní služby do iného členského štátu upravuje § 73 citovaného zákona.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ďakujem za odpoveď.

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Robíme sprostredkovanie predaja tovaru v mesiaci august a budeme to robiť aj v mesiaci september. Som povinná za mesiac august vystaviť faktúru a za mesiac september znová - alebo môžem vystaviť jednu faktúru a pri sprostredkovani nevadí keď sa mesiace prelínajú ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    AGRO
    Robíme sprostredkovanie predaja tovaru v mesiaci august a budeme to robiť aj v mesiaci september. Som povinná za mesiac august vystaviť faktúru a za mesiac september znová - alebo môžem vystaviť jednu faktúru a pri sprostredkovani nevadí keď sa mesiace prelínajú ?
    Fakturuj podľa zmluvy. Ak to nemáte zmluvne riešené, tak raz za dva mesiace stačí, keď naplníš podstatu zmluvy - sprostredkovanie (sústavné) počas dvoch mesiacov...

    sprostredkovanie predaja tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.