Zavrieť

Porady

Odstúpenie zo štúdia na VŠ

Minulý rok som nemohla nastúpiť v zimnom semestri na VŠ..kontaktovala som študijné oddelenie kde mi bolo povedané že stačí keď im pošlem email že odstupujem zo štúdia a že sa mi to štúdium nebude ani počítať..teraz tu ale čítam že štúdium sa počíta odo dňa zápisu..a je jedno či tam niekto nastúpi alebo nie..ako teda je? Máte niekto podobnú skúsenosť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vygoogli si zakon o vysokych skolach plus citaj studijny poriadok skoly

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Kym neabsolvujes
    zapis na VS tak nie si studentka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lena1 Ja som absolvovala zápis..je možné že mi to štúdium teda mohli vynulovať?
    alaya1 Vynulovat nie. Musis poziadat o ukoncenie studia ak nepoziadas tak ta vylucia oni ak nesplnis podmienky postupu do dalsieho semestra.
    avalik nemohli, zapisom si sa stala studentkou rocnika, si zapisana v registri studentov na Ministerstve skolstva
      zbaliť

    monika1991 je offline (nepripojený) monika1991

    monika1991
    Ak si sa zúčastnila zápisu tak si sa stala oficialne študentkou VŠ. Najlepšiu odpoveď Ti avšak poskytne tvoja škola, preto odporúčam sa obrátiť s touto otázkou na študijne tvojej školy,vzhľadom na to, že môže mať vo svojich smerniciach zapracované nejaké výnimky. V prípade, že by si neuspela a škola bude od teba požadovať školné, je tu ešte možnosť požiadať a zníčenie resp. odpustenie celej výšky školného o kt. sa v takýchto prípadoch žiada. Avšak takáto žiadosť je zo strany školy posudzovaná individuálne a nezaručujem, že by si aj uspela.

    Odstúpenie zo štúdia na VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.