Zavrieť

Porady

Faktúra do ČR za služby v tuzemsku

Podnikateľ z ČR (máme jeho IČ DPH) nám dodáva tovar, ktorý sa má aplikovať do kanalizácií budov na území SR. S týmto podnikateľom bola dohoda, že za túto technickú pomoc pri aplikácii jeho tovaru mu bude vystavená faktúra. Vystavili sme ju s DPH, nakoľko sa viaže k nehnuteľnostiam na území SR. Teraz mi ten podnikateľ volal, že prečo sme mu vyfakturovali s DPH, že mali sme bez DPH, tak som teraz pomotaná ako to vlastne má byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    On dodal tovar. Vy ste tovar na slovensku namontovali . Podľa § 15//2 je miesto dodania slovensko, takže slovenská DPH. Tu sa DP neprenáša.
    Ak by to aj zrovna nebol § 15/2 , tak podľa §15/1 daň sa odvedie, kde má sídlo dodavatel, takže znova na Slovensku.
    čech nech si prečíta § 10/1 a § 9 vo svojom zákone.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    lsulekova
    Podnikateľ z ČR (máme jeho IČ DPH) nám dodáva tovar, ktorý sa má aplikovať do kanalizácií budov na území SR. S týmto podnikateľom bola dohoda, že za túto technickú pomoc pri aplikácii jeho tovaru mu bude vystavená faktúra. Vystavili sme ju s DPH, nakoľko sa viaže k nehnuteľnostiam na území SR. Teraz mi ten podnikateľ volal, že prečo sme mu vyfakturovali s DPH, že mali sme bez DPH, tak som teraz pomotaná ako to vlastne má byť?
    Tak nech si to premietne do dodatočnej zľavy na tovare. Mne z toho vychádza, že rovnakú čiastku za tovar by fakturoval, aj keby robil "montáž" predmetného tovaru. Keďže ju nerobil, fakturoval si túto službu ten, kto ju realizoval. Podľa môjho názoru by to mohol premietnuť do dodatočnej zľavy na tovare, bez ďalšej fakturácie technickej pomoci. Skúste sa dohodnúť.

    Faktúra do ČR za služby v tuzemsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.