Zavrieť

Porady

dovolenka pri zmene pracovného času

zdravím, som zúfalá, ako mám postupovať pri výpočte dovolenky:
dotyčná pani bola PN od 12.9.2016 do 30.4.2017 (tj.2016-85 pracovných dní, 2017-80 pracovných dní), aby som to nemala až také ľahké tak od 1.4.2016 má skrátený úväzok z pôvodných 7,25 hodín denné x 5 dní = 36,25 hod./týždenne na 5,5 x 5 dní = 27,5 hod./týždenne), v roku 2016 do 31.3.2016 vyčerpala 5 dni dovolenky a od 1.4. pri zmene pracovného času (5,5 hodín denne) 11 dni dovolenky, v roku 2017 vyčerpala 28 dní dovolenky, jej ročný nárok je 30 +5 dodatková, aký má zostatok?neviem či to je zrozumiteľné napísané, to ma len popýtala pani, či by som jej to nevedela vypočítať, no bohužiaľ neviem, tak skúšam.... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dovod na kratenie dovolenky ani v roku 2016 ani v roku 2017 nie je.
    Narok na dovolenku udava ZP v tyzdnoch, kedze predtym aj potom pracovala 5 dni v tyzdni, narok 35 dni za kazdy rok jej ostava, akurat po zmene pracovneho uvazku uz jeden den dovolenky platis len 5,5 hodiny.

    Narok za roky 2016, 2017 je spolu 70 dni, , vycerpala 5+11+28 dni = 44 dni.

    Zostatok dovolenky do konca roka 2017 je 70-44 = 26 dni.

    (ak uz nebude PN viac ako 20 dni, lebo potom by doslo ku krateniu dovolenky za rok 2017 z dovodu PN dlhsej ako 100 dni)
    hanka07 ďakujem za rýchlu reakciu, ja sa trápim celé dopoludnie
    ivka70 niet za co, nesmies si to komplikovat viac ako je nevyhnutne

    dovolenka pri zmene pracovného času

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.