Zavrieť

Porady

Dodací list, výdajka s DPH???

Dodávateľ nám dal pokladničný blok s výdajkou za tovar, suma DPH je na bloku aj na vydajke. Môže byť na výdajke uvedená DPH? ked je už na bločku? to isté aj pri faktúre s dodacím listom, môže byť aj na dodacom liste uvedená výška DPH, ked je už na faktúre? (forma DL je totožná s fa)
kn-alka a prečo by nemohlo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    januli je offline (nepripojený) januli

    januli
    neviem či je to problém ak dodavateľ rozpísal na výdajku a dodací list DPH.- výdajka od neho ti ani nie je treba, stačí faktúra a dodací list a k nemu robíš príjemku na sklad bez DPH ak učtuješ na sklad
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adave aj mne to príde takto, ale z drsr mi napísali, že sú to dva doklady na jedno dodanie a to nemôže byť(blok+vydajka) - nemôžu byť 2 doklady s daňou na jedno dodanie.... som začiatočník, preto sa pýtam tu, či má niekto s tým skúsenosť...
    januli v tom prípade pošlite doklad späť so žiadosťou o prerobenie a máte vybavené. v podstate áno je tam 2x DPH ...
    kn-alka výdajka ani dodací list predsa nie je daňový doklad, daňovým dokladom je pokladničný blok
    adave ak splňa naležitosti faktúry alebo zjednodušeneho dokladu, tak áno .... a na výdajke by nemala byť uvedená DPH
    kn-alka mať tak vaše problémy. ak mám pokl.doklad, tak nebudem výdajku považovať ako zjednodušenú faktúru. Mne soft tiež tlačí výdajky s DPH. na zaúčtovanie hotovosti aj tak potrebujem pokl.doklad a nie výdajku.
    adave ja som písala na drsr ohľadom iného a oni, že prečo mám dph aj na bloku aj na výdajke.... ja som to nevedela....oni v tom vidia problém z pohľadu dodávateľa
    Žabinka len aby si nebola prekvapená, aké "vedomosti" majú pracovníci drsr..
      zbaliť

    Dodací list, výdajka s DPH???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.