Zavrieť

Porady

čiastočný invalidný dôchodok

prosím poraďte mi či mám nárok na vyplácanie ID aj za roky kedy som pracovala v Nórsku a samozrejme som tam odvádzala dane . Jedná sa o obdobie štyri a pol roka . Za odpoveď ďakujem
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Pýtaš sa či sa ti obdobie zamestnania v Nórsku započítava do dôchodkového poistenia, alebo ti ho priznali pred odchodom do Nórska a počas tohto obdobia ti výplatu pozastavili?
Matúšo nakoľko koncom roka nastúpim na čiastočný ID chcem sa spýtať či sa mi do vyplácania dávky zarátajú aj roky odrobené v Nórsku.
arizona ano,treba zdokladovat soc.poistovni pri ziadosti o ID
veronikasad Už si bol na posudkovej komisii a priznali ti invaliditu do 70 %? Pýtaš sa na príjem z Nórska, alebo dobu dôchodkového poistenia?
Matúšo Na posudkovej som už bola a povedali mi že po roku mi priznajú ID ale žial iba čiastočné aj keď mám celú chrbticu vo veľmi zlom stave. Pýtam sa či sa mi zarátajú do výpočtu vyplácania ID dávok aj roky,čo som pracovala v Nórsku. Jedná sa o štyri a pol roka.Alebo či mi Nórsko bude niečo vyplácať.
veronikasad Koľko máš rokov? Koľko rokov dôchodkového poistenia máš na SK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    čiastočný invalidný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.