Zavrieť

Porady

DPH daňové priznanie.

Ahojte, chcem sa spýtať na to, že máme združenie 2 FO, obidvaja sú plátcovia DPH od 01.04., máme zmluvu od združení. Daňové priznanie za 2.q.2006 sa dohodli, že bude odovzdávať Jožko. Mal by odovzdať aj Mišo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mackova
    Ahojte, chcem sa spýtať na to, že máme združenie 2 FO, obidvaja sú plátcovia DPH od 01.04., máme zmluvu od združení. Daňové priznanie za 2.q.2006 sa dohodli, že bude odovzdávať Jožko. Mal by odovzdať aj Mišo?
    Miško v tom prípade musí podať nulové,ak Jožko zahrnie všetky zdaniteľné obchody do svojho priznania DPH.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Áno, ak je poverenou osobou Jožko, mal podať aj Mišo - ak má príjem len zo združenia, tak nulové. Ak zajtra nikoho neukecáš na DÚ, tak už to má Mišo za 2000.-

    mackova je offline (nepripojený) mackova

    mackova
    Abel, ale ešte nemám také skúsenosti. nič som neposielala cez internet na D.U. Nemusím mať nejakú registráciu u nich?
    prosím pomôžeš mi?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mackova
    Abel, ale ešte nemám také skúsenosti. nič som neposielala cez internet na D.U. Nemusím mať nejakú registráciu u nich?
    prosím pomôžeš mi?
    Musíš sa zaregistrovať a bude Ti pridelené: Id používateľa.

    mackova je offline (nepripojený) mackova

    mackova
    Ten Mišo má nulové DPH, myslíte, že niekoho tam ukecám. Mám z toho hrúzu. neviem čo mám robiť.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mackova
    Ten Mišo má nulové DPH, myslíte, že niekoho tam ukecám. Mám z toho hrúzu. neviem čo mám robiť.
    Choď hneď ráno,kým nemajú pretočenú dátumovku,možno uspeješ,urob milú a smutnú .
    Naposledy upravil Melnick : 25.07.06 at 20:37 Dôvod: Doplnenie smutnej.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Nejde mi udeľovať súhlas, ale tak ako píše Melnick. Teraz je už síce neskoro, ale do budúcna nad tým určite uvažuj. Kiež by bolo v mojich silách ti pomôcť, takmer každá moja skúsenosť ma stála 2000.- ale zato si pamätááám...
    Na tvojom mieste by som to ešte ráno skúsila osobne na DÚ, ak máš tú možnosť.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    mackova
    Ten Mišo má nulové DPH, myslíte, že niekoho tam ukecám. Mám z toho hrúzu. neviem čo mám robiť.
    Ako si pochodila? Vysielala som ti pozitívnu energiu, tak som na teba myslela Zabralo?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    abel
    Ako si pochodila? Vysielala som ti pozitívnu energiu, tak som na teba myslela Zabralo?
    Elenka ,mackova tu nebola od včera,myslíš,že nevybavila?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Obávam sa, že nie, ja som veľa tej energie včera pomíňala aj pri polnočnej debate na tému Nitra.
    Ale problémy, ktorí sa dajú zaplatiť peniazmi, nepovažujem za problémy. Kiež by všetko bolo len tak, že zaplatím to peniazmi a je po probléme.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Melnick
    Musíš sa zaregistrovať a bude Ti pridelené: Id používateľa.
    Len škoda, že ID sa vzťahuje na konkrétnu firmu a nie na spracovateľa ! Ľahšie by sa nám niekedy dýchalo, nie?

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    mackova
    Ahojte, chcem sa spýtať na to, že máme združenie 2 FO, obidvaja sú plátcovia DPH od 01.04., máme zmluvu od združení. Daňové priznanie za 2.q.2006 sa dohodli, že bude odovzdávať Jožko. Mal by odovzdať aj Mišo?
    asi budem trochu od témy, ale nedá mi. Dodávateľské faktúry musia byť iba na poverenú osobu, na toho druhého vám fkt pri kontrole DU neuzná.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    FAA
    asi budem trochu od témy, ale nedá mi. Dodávateľské faktúry musia byť iba na poverenú osobu, na toho druhého vám fkt pri kontrole DU neuzná.
    Tento problém asi nevznikol - Mišo by bol podal priznanie k DPH, lebo by bol mal obraty a trklo by ho, že "sa má priznávať".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.