Zavrieť

Porady

dar od banky...

Zdravim,

banka mi pripisala na podnikatelsky ucet 500 Sk ako dar za neposkytnute sluzby. Co s tym v JU? Je to zdanitelny prijem?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mir0slav
    Zdravim,

    banka mi pripisala na podnikatelsky ucet 500 Sk ako dar za neposkytnute sluzby. Co s tym v JU? Je to zdanitelny prijem?

    vdaka
    V tomto prípade, ak ide o podnikateľský účet, dala by som to do príjmu ovpl. základ dane -ostatné.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    mir0slav
    Zdravim,

    banka mi pripisala na podnikatelsky ucet 500 Sk ako dar za neposkytnute sluzby. Co s tym v JU? Je to zdanitelny prijem?

    vdaka
    §3 Z DzP

    2) Predmetom dane nie je

    a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov, 3) príjem získaný vydaním, 3) darovaním4) alebo dedením5) nehnuteľnosti, bytu, nebytového priestoru alebo ich častí (ďalej len nehnuteľnosť ) alebo hnuteľnej veci, práva alebo inej majetkovej hodnoty okrem príjmu z neho plynúceho a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6,


    Podľa mňa dar nie je predmetom dane v zmysle § 3/2 zákona o dani z príjmu, teda neovplyvňuje základ dane.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    nemyslím si, že banka dáva dar, ale je to skôr je to skôr kompenzácia za to, že neposkytla deklarované služby. Aj mne vrátili poplatok za mesačný balík služieb, pretože mi dodali kartičku s heslami po šiestich týždňoch.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    mir0slav
    Na vypise je:
    "Bezhotovostny vklad na BU KOMPENZACIA-DAR"
    šalamúnsky výrok , ale aj tak by som to bral ako dar.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.