Zavrieť

Porady

Ako betónovať v ťažko dostupnom teréne?

Ahojte. Plánujem stavať zrubový dom, ale domiešavač dostanem cca 300m pod stavbu. Dalej už vyjde len tzv. Vetrieska. Je to strmý svah. Bývalá zjazdovka. Ako prosím vás dostanem betón to takého svahu? Neviem si predstaviť,že by som mal základy betónovať s miešačkou. Ďakujem.
17 komentárov     zbaliť
buchač Silne sa obávam, že sa miešačke nevyhneš.

Dokonca aj PUTZMEISTER by mal asi problém...je to dosť veľká dlžka a asi aj stúpanie.
J13 Ahoj, vieš si predstaviť betónovať základ miešačkou 120m²? To si môžem najať rovno väzňou z väznice a aspoň 3 miešačky
taiko @J13: ano viem a aj som sa takehoto betonovania zucastnil a nie jedneho
Oliwa Ako? Ťažko... to máš za to, že skupuješ zjazdovky...
Zišiel by sa Ti vrtuľník a bambi vak... ale na betón...
Ing. Ľubomír Janoška ešte by bolo fajn, keby sa cestou nevylialo
bodliak Kedysi postavili hrady na vysokých bralách a dnes vyplakávate, že sa tam musíte voziť V3Skou...
Oliwa Veď totok... napr. taký Oravský zámok... asi to bude tým, že v stredoveku nepoznali - betón...
Oliwa Ale zase mali kone, vozy a poddaných...
J13 Tak mi daj 100 sedliakov či otrokov, čo mi budu vo vedrach nosiť betón a postavím aj ja čo potrebujem! Viem tam dostať miešačku, ale ručne miešať základ 120m², je tak na týždeň pre 6 chlapov. A sám vieš, že nenamiešaš každý deň rovnaký betón a ako sa to navzajom previaže.
bodliak "daj 100 sedliakov "- keď nemáš, nestavaj si zámok vo svahu...
buchač J13 (Dnes 13:59) Tak mi daj 100 sedliakov či otrokov, čo mi budu vo vedrach nosiť betón a postavím aj ja čo potrebujem! Viem tam dostať miešačku, ale ručne miešať základ 120m², je tak na týždeň pre 6 chlapov. A sám vieš, že nenamiešaš každý deň rovnaký betón a ako sa to navzajom previaže.
===============
Len a len zbytočne mudruješ.
Na koniec skončíš aj tak pri miešačke...a to Ti garantujem.

Ako, ako...šak normálne sa previaže.
J13 Ďakujem za užitočné rady. A ostatným odpovedám, že som obyčajný človek, ktorý pracuje 30 rokov ako radový zamestnanec. A som vo veku, kedy si chcem splniť sen a ešte si ho pár rokov užiť. Takže všetky úspori dám do zrubového domu na pozemku, ktorý bol na krásnom mieste a pritom som si ho mohol dovoliť. Nikdy som však okolo murárčiny ani nešiel a firma, ktorá mi postavý zrub základové dosky nerobí. Takže preto kladiem pre vás možno primitívne otázky. Za to sa ospravedlňujem.
branislavp J13, keď nemáš s tým skúsenosti a ten terén je náročný najlepšie riešenie by bolo základovú dosku tiež dať urobiť firme, ktorá by to vedela urobiť. Možno by navrhla iné riešenie . Základy sa dajú robiť aj s DeTečiiek- výplň roksor a betón.
buchač branislavp (Dnes 22:46) J13, keď nemáš s tým skúsenosti a ten terén je náročný najlepšie riešenie by bolo základovú dosku tiež dať urobiť firme, ktorá by to vedela urobiť. Možno by navrhla iné riešenie . Základy sa dajú robiť aj s DeTečiiek- výplň roksor a betón.
===================
Hm...kto by mu doniesol :
1. DT
2. Roksor
3. Betón

Ja sa už na hentej téme vcelku aj zabávam...a asi nie som sám.
vicktor Nemoze to tam postupne vyvazat ta V3S?
korela vytvoriť kvázi zubačkový systém al. po koľajničkách vyťahovať s navijákom na vozíku., al. si nechať vypracovať projekt na zariadenie staveniska, al. po serpentínach :-)))
fascinujúce zábery, nielen tento
korela neuviedol si sklon svahu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Brčo je offline (nepripojený) Brčo

    Brčo
    A čo tak JCB s lyžicou na miešanie betonu?Vyviesť hore cement,štrk a ked sa tam dostane V3S-ka,dostane sa tam aj JCB,,,

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Zváž stavbu, nejde len o dopravu betónu, ale aj dopravu ťažkých trámov, strechy, prakticky všetkého, pri malom domčeku sú to desiatky ton, pri bežnom dome stovky ton. Ako tam budeš trepať materiál, keď sa zadychčíš s prázdnym fúrikom?
    Budeš musieť čakať na sucho, jar-jeseň, keď bude pršať tak ako dnes, končíš, bude to musieť vyschnúť, inak tam neprejde ani v3s. Betónovať môžeš s použitím domiešavača a bágra, ale hovorím, ťažké podmienky = veľká prácnosť, nadrieš sa tam a veľké náklady.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Základná informácia o domiešavačoch: sú to v podstate otvorené nádoby, z ktorých sa pri väčšom sklone obsah vylieva...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    J13 Myslíš naviják, aby som vytiahol domiešavač? Či nejaké iné riešenie?
    Ing. Ľubomír Janoška Domiešavač nevytiahneš na lane, musí to byť niečo menšie a ľahšie, nejaký vozík.
    Ing. Ľubomír Janoška Ešte som dostal jeden nápad - zo 2-3 bagre alebo nakladače, ktoré by vynášali betón vo veľkej lyžici?
    J13 Vidíš, to je fajn nápad. Bagrista nemal problem so svahom, keď ho bol skontrolovať na vyrovnávanie. Tak s tou velkou lyžicou by to šlo. Toto je fakt naj nápad.
    Ing. Ľubomír Janoška Uprimne povediac, spomenul som si na prípad u susedov, kedy uviazol domiešavač v blate a bolo treba zachraňovať betón
    PS: malo by ich byť viacej
      zbaliť

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    A to nie su domiesavace s nahonom na vsetky napravy?

    Apropos - do kopca za sucha musi nalozeny domiesavat vyjst vsade, kde vyjde 4X4, lebo aj tak bude mat via ako 90% hmotnosti na hnanych dvoch napravach. Dole pojde prazdny, brzdy mu posobia na vsetkych 6 kolies, takze v pohode.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    J13 Áno, majú 6kolu, ale keď to bol pozrieť vodič, sám povedal, že si netrúfa. Ako som vyššie písal, je to bývalá zjazdovka. Vyšiel som tam na Nive 4x4 a aj na Suzuki 4x4, aleto sú ľahké stroje. Taktiež tam vyjde PV3S, ale to je kategória sama o sebe. Ak by v tom svahu zastal plne naložený domiešavač, mohlo by ho stiahnuť a prevrátiť.
    bodliak
    J13 To mám pustiť vodičovi, aby nabral odvahu?
    bettylou niee, nájdi takého, čo odvahu má
    branislavp bettylou, to nemyslíš vážne, nikoho netreba nahovárať, sám skúsený človek s takým strojom musí posúdiť terén. Inak v takom svahu stavať to si vyžaduje dokonalých odborníkov, aby sa predišlo zbytočným problémom.
    bettylou mne to je jasné Brani, J13 sa pýtal. Ten čo vie, má aj odvahu sa do toho dať.
    misomiso Tak potom tu uz vidim iba na drevenicu na lozku z machu a papradia.
      zbaliť

    Ako betónovať v ťažko dostupnom teréne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.