Zavrieť

Porady

Skončenie PP na dobu určitú a preplatenie dovolenky

Máme zamestnankyňu s ktorou máme uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú od 1.6.2017 do 31.5.2018. Zamestnankyňa je tehotná a v novembri nastupuje na materskú dovolenku. Chcela by som Vás poprosiť o radu ako mám postupovať keď s ňou budeme ukončovať pracovný pomer uzatvorený na dobu určitú k 31.5.2018. Vznikne jej nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky? Preplatím jej ju pri spracovaní miezd za máj? Veľmi pekne ďakujem za Vaše rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, narok jej vznikne, aj za rok 2017 aj za rok 2018.
    Dovolenku by so suhlasom zamestnavatela mohla cerpat aj pred MD, ak by chcela.
    Ak jej ostane nevycerpana dovolenka, v poslednom mesiaci - v mzdach za maj jej ju preplatis.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    1Sona16 Veľmi pekne ďakujem za odpoveď....ešte by som mala jednu doplňujúcu otázku....z čoho jej budem počítať priemer na preplatenie dovolenky? Ide o to, že vedenie spoločnosti by chcelo tejto zamestnankyni od augusta zvýšiť mzdu aby mala trochu lepšiu materskú....
    ivka70 Budes pocitat pravdepodobny VZ, zo mzdy, ktoru bude mat v zmluve.
    1Sona16 Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede
    1Sona16 Ešte ma napadla jedna otázka, mohla by si pred nástupom na materskú dovolenku vyčerpať aj dovolenku z roku 2017 aj z roku 2018?
    ivka70 ano, to som ti napisala
    1Sona16 Veľmi pekne ďakujem za rady....veľmi si mi pomohla....
      zbaliť

    Skončenie PP na dobu určitú a preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.