Zavrieť

Porady

DP A s prijmom zo Svajciarska

Potvrdenie o príjme švajčiarsko ? vie mi niekto poradiť ktoré udaje z potvrdenia sa uvadzaju do DP A .
Naposledy upravil vera15 : 14.09.17 at 04:41
kn-alka Hrubá mzda, odvody a daň
vera15 To mi bolo jasné len neviem ktoré je čo, nejde mi sem ani potvrdenie priložiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Takže takto. Všetko, každú sumu prepočítaš ročným priem. kurzom, ktorý v r. 2016 bol 1,090. Ja to tu teraz nebudem prepočítavať.
    Hrubá mzda = 7921 r. 32 DP A
    Poistné SP = 595 r. 33 a r. 33a DP A
    Tých 169, to je niečo ako ročný zamestnanecký príspevok na dôchodok, to pripočítaš taktiež k poistnému do SP, takže to bude tiež r. 33 a r. 33a DP A.

    A čistá mzda 7 157 bude na r. 34 DP A.

    Ostatné čísla ťa nemusia zaujímať.

    Nezabudni v IX. oddiele uviesť, že sa jedná o príjmy zo Švajčiarska. Kód štátu je 756.

    A ešte niečo. Tým, že sa jedná o príjem zo závislej činnosti, tak pôjde o vyňatie príjmov a to uvedieš v r. 48 DP A.
    vera15 Dobrá duša Mondes ďakujem veľmi pekne
    vera15 dobrý večer mondes prosím Vás ak má ešte dve potvrdenia a na jednom je čistá mzda iná lebo je tam priplatok ktorý je len pricitany na konci a vychadza tam rozdiel o 90 eur v cistej mzde mam to tam aj napisat na piaper alebo čistu mzdu neskumaju na DU ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ta priloha je takmenr necitatelna, odfot to poriadne a radsej na viac casrti, vacsie, jedine, co sa mi podarilo precitat:

    Bruttolohn = Hruba mzda
    Nettolohn = cista mzda,

    to medzitym bude poistenie a dane .... ale ked niekto robil vo svajciarsku, snad aspon zakladne pojmy zo mzdy vie prelozit.
    Alebo si to hod do prekladaca ....

    DP A s prijmom zo Svajciarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.