Zavrieť

Porady

Chcela by som si privyrábať upratovaním domácností. Musím mať živnosť?

Chcela by som si cez víkendy privyrobiť upratovaním domácností. Mám jednu stálu prácu od pondelka do piatku. Chcem dať inzeráty na rôzne stránky a ponúknuť upratovacie služby v domácnostiach. Musím zakladať živnosť a odvádať z toho daň? Ak tak neurobím, je to trestné? Môžem dosť len tak peniaze na ruku bez bločku? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    no veru, oficálne to spĺňa definíciu podnikania - sústavná činnosť s cieľom dosiahnuť zisk. Takže áno, mala by si mať živnosť se vším všudy.

    O tom, ako to funguje v skutočnosti, ti hovoriť nebudem.

    Verwest je offline (nepripojený) Verwest

    Verwest
    Založ si živnosť (hoď tam nejaké upratovacie služby), otvor si další účet aby si to mala prehľadne oddelene'(stačí ti nejaký účet zadarmo...nebudem menovať, to si už nájdeš) a môžeš začať. Ak to máš len ako privyrobenie a neprekročíš ročnú tržbu 5000€ (Tá suma je nejakých 54xx€ a každý rok sa zvyšuje) tak tvojou povinnosťou bude len platiť do zdravotnej poisťovne cca 62€. Ja si myslím že môžeš veselo začať
    veronikasad Ak je zdravotne poistená zo zamestnania, nemusí platiť preddavky na zdravotné poistenie z minimálneho vymeriavacieho základu.
    Verwest to je len dobrá správa pre ňu a ja so sa niečo podučil.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemusis mat zivnost, mozes sa na dohodu zamestnat u niektorej agentury, ktora upratovanie v domacnostiach zabezpecuje.
    Ak chces byt samostatna osoba, potrebujes zivnost.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Oficiálne musíš mať živnosť a platiť dane a odvody a znášať všetku štátnu buzeráciu.

    Ak tak neurobíš, trestné to bude ak zarobíš takto viac ako 266 Eur za rok.

    Chcela by som si privyrábať upratovaním domácností. Musím mať živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.